Nawigacja

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 14.10.2020r. w Zespole Szkół w Serbach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Jak przystało na czas pandemii, uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom.

    Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV - VIII. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Przygotowali filmik z krótkimi wierszykami o nauczycielach. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Występy uświetnił występ szkolnego chóru.​​​​​​​

    Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Agnieszka Rajchel, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie i trudnym czasie pandemii.

  • Opłatność za obiady

    Opłatność za obiady

    Opłata za obiady dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej za miesiąc listopad wynosi 57 zł. Opłatę należy dokonać w dnaich 28-30 października 2020r.

  • Pierwszoklasiści czytają.

    Pierwszoklasiści czytają.

    20 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości  jest  kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników.

    Na wstępie uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce bajkowej- egzamin zdali celująco. Po uroczystym ślubowaniu nastąpił moment pasowania, którego dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Serbach, Pani Agnieszka Rajchel. Na zakończenie wszyscy młodzi czytelnicy otrzymali kolorowe książeczki edukacyjne z naklejkami „Teczka małego geniusza. Abeceadło”i imienne zakładki do książek.

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, mali czytelnicy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do zajęć.

  • W czasie deszczu...

    W czasie deszczu...

    Słowa piosenki "W czasie deszczu dzieci się nudzą..." na pewno nie dotyczą maluchów z naszego przedszkola. Grupa 3-latków poprzez zabawę ćwiczy wiele ważnych umiejętności: motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, zmysł estetyki, oraz uwagę i koncentrację. W ostatnich dniach malowaliśmy farbami jesienne drzewa oraz pieczywo wykonane przez dzieci z masy solnej. Bawiliśmy się również w zabawę "Pomocnicy Kopciuszka", która bardzo spodobała się dzieciom.

  • Wycieczka do Wrocławia

    Dnia 1 października uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej, polonistyczno-historycznej o temacie: Już ukropiłem tysiąc wierszy- o tym jak Adam Mickiewicz pisał „Pana Tadeusza”.

    Muzeum mieści się na Starym Mieście we Wrocławiu w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, tam też znajduje się rękopis „Pana Tadeusza”, który uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy oraz dowiedzieć się w jakich okolicznościach historycznych dzieło było tworzone. Poznali również stroje szlacheckie, naczynia, pamiątki z epoki. Zapoznali się z postaciami słynnych ludzi, z którymi obcował wieszcz narodowy. Prześledzili trasę podróży poety po Europie podczas Wielkiej Emigracji.

    Uczniowie naszej szkoły zostali pochwaleni przez pracowników muzeum za wiedzę polonistyczną, historyczną oraz wysoką kulturę osobistą.

  • #jesteśmy w CMI

    #jesteśmy w CMI

    Zapraszmay na zajęcia z nauki programowania. Dla uczniów klas IV-VI w każdą środę na 6 godz. lekcyjnej. Dla uczniów klas VII-VIII w każdy piątek na 7 godz. lekcyjnej. Zapraszamy.

  • Oferta biblioteki publicznej

    Oferta biblioteki publicznej

    Biblioteka Publiczna w Serbach  w okresie jesienno-zimowym przygotowała następującą ofertę warsztatów dla dzieci i młodzieży:

  • Opłata za obiady

    Opłata za obiady

    Stawka za obiady za miesiąc październik wynosi 63 zł, płatne od 28 do 30 września 2020r.

  • Giganci Programowania

    Giganci Programowania

    Z okazji 7. edycji warsztatów Koduj z Gigantami, przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrody zdobywa autor najlepszego projektu, opiekun projektu (nauczyciel) oraz szkoła, która zgłasza projekt.

    Tematem przewodnim konkursu jest tym razem “Bezpieczeństwo w Internecie”. Projekt poświęcony tej tematyce należy przygotować w programie Scratch, który dostępny jest na stronie https://scratch.mit.edu.

    W konkursie przewidziano szereg atrakcyjnych nagród dla ucznia: 
    1 x klawiatura gamingowa Logitech PRODIGY,
    1 x myszka gamingowa Logitech HERO,
    1x Voucher na Semestralny kurs programowania w szkole Giganci Programowania.

    Zasady konkursu: 
    Projekt musi zostać wykonany w programie Scratch.  Link do programu należy przesłać na adres emailowy: mateusz.krasicki@spserby.edupage.org. Szkolna komisja konkursowa wybierze najlepszy projekt i zgłasi go do konkursu.

    Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy do 8 października 2020 roku do godz. 10:00.

  • Koło informatyczne

    Koło informatyczne

    Wzorem roku poprzedniego nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Minstrzostwa Informatycznego. Program prowadzony jest przez Politechnikę Łódzką i inne renomowane uczelnie wyższe z terenu Polski. Dla województwa dolnośląskiego jest to Politechnika Wrocławska. 

    W ramach projektu uczniowie z klas IV-VI i VII-VIII wezmą udział w zajęciach dodatkowych z zakresu nauki programowania. Dla uczniów młodszych zajęcia będą odbywały się w środy na 6 godzinie lekcyjnej (12:45 - 13:30), a dla uczniów starszych w piątki od 14:20. Uczniowie młodsi będą doskonalić swoje umiejetności programowania w prgramie Scratch 3.0, a uczniowie starsi w języku C++ i Python . Zapraszamy na niesamowitą przygodę z programowaniem.

  • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

    List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

    Szanowni Państwo!

    1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem bezprecedensowego wyzwania jakim są zmagania z pandemią koronawirusa. Wróciliśmy do nauczania stacjonarnego, które jest bardziej efektywne, służy uspołecznieniu dzieci i młodzieży, zabezpiecza przed negatywnymi skutkami długotrwałej izolacji. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom większości społeczeństwa, o czym bezspornie zaświadczają sondaże opinii publicznej. Postępujemy jak wiele innych krajów na świecie
    i ogół państw Unii Europejskiej.

    Po dwóch tygodniach nauki można pokusić się o pierwsze podsumowania i wnioski:

    1. Z radością informuję, że na dzień 14 września br. rano w naszym województwie nauczaniem zdalnym zostało objętych 4 jednostek oświaty, zaś nauczanie hybrydowe (częściowo stacjonarne, częściowo zdalne) odbywa się
      w 8 jednostkach. To zaledwie ułamek wszystkich szkół, przedszkoli i placówek tak publicznych jak i niepublicznych, których łącznie jest 2759.
    2. Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek przygotowali i wprowadzili regulaminy funkcjonowania swoich jednostek w czasie pandemii koronawirusa. Regulaminy te uwzględniają specyfikę poszczególnych szkół, przedszkoli i placówek oraz lokalne uwarunkowania.
    3. Organy prowadzące, wśród których lwią część stanowią samorządy, odpowiednio wyposażyły i zabezpieczyły podległe sobie jednostki oświatowe. Prowadzenie jednostek oświatowych jest zadaniem własnym samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich (gminy prowadzą przedszkola i szkoły podstawowe, powiaty placówki i szkoły ponadpodstawowe, województwa placówki i szkoły ponadpodstawowe o zasięgu wojewódzkim). Na ten cel mają zagwarantowane udziały w podatkach, zaś w ramach wsparcia z budżetu centralnego otrzymują
      z Ministerstwa Edukacji Narodowej subwencje (na uczniów oraz dzieci 6-letnie
      w „zerówkach” w szkołach i przedszkolach) oraz dotacje.
    4. Organom prowadzącym i dyrektorom pospieszyły z pomocą centralne władze państwowe i ich lokalne ekspozytury:
    • Główny Inspektor Sanitarny, Minister Zdrowia i Minister Edukacji Narodowej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowali wytyczne dla dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek - w strefie zielonej, a także żółtej i czerwonej (w powiatach z większą liczbą zakażeń).
    •  Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło dla jednostek oświaty 4 mln litrów płynu dezynfekującego, 50 mln maseczek oraz 75 tys. termometrów bezdotykowych. W systematycznej dystrybucji pomagają Wojska Obrony Terytorialnej („terytorialsi”).
    • Przed rozpoczęciem roku szkolnego we wszystkich powiatach odbyły się spotkania dyrektorów szkół z przedstawicielami Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
    • Każdy dyrektor otrzymał specjalny numer telefonu („gorącą linię”) umożliwiający szybki kontakt z pracownikiem Sanepidu.
    • W dniu 24 sierpnia br. skierowałem do dyrektorów list zawierający ważne informacje, sugestie i praktyczne podpowiedzi.
    • Kuratorium Oświaty przygotowało elektroniczny formularz, za pośrednictwem którego dyrektorzy mogą kierować pytania do Kuratorium Oświaty oraz właściwych czyli Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych (od ich opinii zależy przejście jednostki oświatowej na tryb nauczania hybrydowego lub zdalnego).
    • Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w swoich rejonach wizytacyjnych służą dyrektorom radą i pomocą, ważne informacje są rozsyłane elektronicznie do szkół, przedszkoli i placówek oraz umieszczane na stronie internetowej www.kuratorium.wroclaw.pl
    1. To, że sytuacja jest pod kontrolą i prawie 100% jednostek oświatowych pracuje stacjonarnie nie może skłaniać do popadania w euforię i huraoptymizm. Walka
      z koronawirusem będzie trwała przez najbliższe miesiące, zaś sezon jesienno-zimowy tradycyjnie obfitujący w przeziębienia i zachorowania na grypę może przynieść także przyrost zakażeń koronawirusem, a tym samym wzrost liczby jednostek oświatowych objętych nauczaniem hybrydowym bądź zdalnym. Zapewniam, że działania osób oraz instytucji odpowiedzialnych za zdrowie
      i bezpieczeństwo w szkołach, przedszkolach i placówkach będą szybkie
      i adekwatne do sytuacji.
    2. Dziś jesteśmy dużo lepiej przygotowani do nauczania zdalnego niż kilka miesięcy temu:
    • Nauczycielom przybyło wiedzy i praktycznych umiejętności. Mają oni możliwość uczestnictwa w kursach i szkoleniach jak efektywnie uczyć na odległość. Informacje o takich nieodpłatnych (w tym finansowanych
      z funduszy unijnych) formach podnoszenia kwalifikacji są umieszczane na stronie MEN wwww.men.gov.pl i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu www.kuratorium.wroclaw.pl oraz rozsyłane do szkół, przedszkoli
      i placówek. W podobny sposób do nauczycieli docierają informatory jak uczyć na odległość oraz poradniki dobrych praktyk w zdalnym nauczaniu.
    • Zwiększyła się ilość komputerowego sprzętu. Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło jeszcze w r. szk. 2019/2020 kwotę 367 mln. zł na zakup komputerów, laptopów i tabletów do szkół w całym kraju, na początku
      r. szk. 2020/2021 trafi do szkół kolejnych 40 tys. laptopów. Zakupów
      z własnych środków dokonują też organy prowadzące oraz fundacje
      i stowarzyszenia wspierające szkoły.
    • Ministerstwo Edukacji Narodowej jeszcze wiosną br. uruchomiło platformę edukacyjną e-podręczniki.pl. Umożliwia ona bezpłatne prowadzenie zajęć on-line, zawiera cenne materiały dydaktyczne, jest systematycznie wzbogacana. Niektóre samorządy uruchomiły własne platformy cyfrowe do zdalnego nauczania.
    1. Wszystkim instytucjom i osobom - z dyrektorami szkół, przedszkoli i placówek na czele - dzięki którym w jednostkach oświatowych w naszym województwie jest bezpiecznie należy się serdeczne podziękowanie i szacunek. Bardzo, ale to bardzo dziękuję!

     

    Szanowni Państwo!

    Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców
    i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli
    i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów.

    Proszę o konsekwencję i wytrwałość w stosowaniu się do zasad sanitarnych
    (w szczególności częste mycie i dezynfekowanie rąk; zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe; noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane). Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory - kontaktuję się telefonicznie
    z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore - kontaktuję się telefonicznie
    z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki).

    Zachęcam do odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej
    i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, strony te są bogatym źródłem aktualnych
    i wiarygodnych informacji, dostarczają zainteresowanym użytecznej wiedzy. W ważnych sprawach i z problemami, które z różnych powodów nie są rozwiązywane w szkole, przedszkolu czy placówce, proszę o kontakt z pracownikami Kuratorium Oświaty zarówno we Wrocławiu, jak i w Delegaturach Kuratorium w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.
    Z powodu pandemii koronawirusa preferowany jest kontakt telefoniczny i e-mailowy.

    Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się - bądźmy razem!

    Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku

    Roman Kowalczyk

    Dolnośląski Kurator Oświaty

  • Stypendium Wójta!

    Stypendium Wójta!

    Wójt Gminy Głogów pragnie poinformować, że uroczystość wręczenia stypendium za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020  odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Serbach w dniu 30 września 2020r. o godz. 17:00. Zapraszamy!

     

    Prosimy, aby z uczniem przybył tylko jeden rodzic/opiekun. Przed wejściem na uroczystość prosimy o dezynfekcję rąk, a w jej trakcie o zakrywanie twarzy.

  • Obiady informacja

    Obiady informacja

    Rodzice dzieci uczęszczających na obiady proszeni są o wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia oraz dostarczenie jej do intendenta szkoły lub na adres e-mail: intendent@serby.edu.pl, karty można również składać w sekretariacie szkoły. Dokumenty w zakładce stołówka.

  • Opłata za obiady

    Opłata za obiady

    Stawka za obiady we wrześniu - 54 zł, płatne w dniach 2-4 września 2020r. Obiady dla uczniów będą wydawane od 7 września 2020r. Dzieci, które uczęszczały na obiady w miesiącu marcu mają odpisy więc za wrzesień płacą tylko 12 zł. 

    Przedszkolaki wyżywienie mają zapewnione od 1 września 2020r.

  • Harmonogram zebrań z rodzicami

    Harmonogram zebrań z rodzicami

    Harmonogram zebrań z rodzicami (oddziały przedszkolne): 

    • 07.09.2020 – grupa 3-latki, godzina 16:00 
    • 08.09.2020 – grupa 4-latki, godzina 16:00 
    • 10.09.2020 – grupa 5-latki, godzina 16:00 
    • 09.09.2020 – grupa 6-latki, godzina 16:00 
  • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21

    Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21

    NIE BĘDZIE UROCZYSTEGO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

    Z POWODU EPIDEMII!!!

    8.00 – msza św. w kościele parafialnym (pod opieką rodziców).
    9.00 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

     

    Klasy I – III – nowy budynek – wejście od strony Orlika:
    I A – sala 210 
    I B – sala 207
    II – sala 208
    III – sala 205

    Spotkanie zakończy się około godziny 9:30;

    RODZICE (W MASECZKACH) ODPROWADZAJĄ DZIECI TYLKO DO DRZWI BUDYNKU. OD DRZWI BUDYNKU DZIECI ODBIERANE BĘDĄ PRZEZ PRACOWNIKÓW SZKOŁY I ODPROWADZANE POD OPIEKĘ WYCHOWAWCÓW! KONTAKTY Z WYCHOWAWCĄ TYLKO INDYWIDUALNIE I PO WCZESNIEJSZYM UMÓWIENIU Z ZACHOWANIEM ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI (DYSTANS, MASECZKA), PREFEROWANY KONTAKT TELEFONICZNY 76 8331313.

    UCZNIOWIE KLAS I – III NIE ZAKŁADAJĄ MASECZEK

    Klasy IV – VIII – budynek główny szkoły – wejście od boiska:
    IV – sala 03 (parter)
    V – sala 026 (piętro)
    VI A – sala 022 (piętro)
    VI B – sala 05 (parter)
    VII – sala 027 (piętro)
    VIII – sala 023 (piętro)

    Spotkania zakończą się około godziny 9.30

    UCZNIOWIE KLAS IV – VIII WCHODZĄ DO SZKOŁY W MASECZKACH.

    PRZY KAŻDYM WEJŚCIU DO SZKOŁY ZNAJDUJE SIĘ DOZOWNIK Z PŁYNEM DEZYNFEKUJĄCYM. WCHODZĄCY ZOBOWIĄZANI SĄ DO DEZYNFEKCJI RĄK I ZACHOWANIA DYSTANSU! 

    1. Świetlica otwarta od 7.00 do 16.00
    2. Przedszkole czynne od 6.30 do 16.00
    3. Wychowawcy klas I po krótkim spotkaniu z uczniami w klasie wyjdą na dziedziniec przy wejściu głównym do przedszkola w celu spotkania się z rodzicami uczniów klas I i przekazania najistotniejszych informacji.
  • Wyprawka 3-latka

    Wyprawka 3-latka

    Wyprawka 3-latka:

    1. Kapcie – najlepiej na rzepy.
    2. Piżamka - najlepiej w woreczku bawełnianym.
    3. Ubranie na zmianę: majtki, skarpetki, bluzeczka i spodnie.
    4. Zakazuje się  przynoszenia własnych zabawek, pieluszek do zasypiania itp.

    W pierwszych dniach września planowane jest spotkanie z rodzicami trzylatków i przyjętych po raz pierwszy dzieci

  • Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

    Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

    Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało wytyczne dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół w dniu 1 września 2020r.

    Wytyczne_dla_szkol_i_placowek_____wrzesien_2020.pdf

                 PREZENTACJA_____Bezpieczny_powrot_do_szkol_____konferencja_MEN.pdf

  • 15 laptopów dla szkoły!

    15 laptopów dla szkoły!

    W trakcie trwania edukacji zdalnej, nasza szkoła z programu ZDALNA SZKOŁA otrzymała 7 laptopów i mobilny router do Internetu, zaś z programu ZDALNA SZKOŁA + otrzymała 8 laptopów. Laptopy zostały wypożyczone uczniom.

  • Wyprawka PIERWSZAKA!

    Wyprawka PIERWSZAKA!

    Wyprawka ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Serbach, rok szkolny 2020/202. Dokument można pobrać w formacie pdf i wydrukować.

    Wyprawka_ucznia_klasy_pierwszej.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach
    ul. Ogrodowa 18
    67-210 Głogów
  • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć