Nawigacja

 • Sukces gimnazjalistek w konkursie recytatorskim

  Julita Zahorska oraz Julia Klaczkowska (klasa 3b) w grudniu zostały laureatkami powiatowego konkursu poetyckiego. Julita Zahorska zajęła 3 miejsce, natomiast Julia otrzymała wyróżnienie. Ich utwory zostały wyróżnione spośród ponad 50 zestawów wierszy, które napłynęły do organizatora.

  Konkurs był organizowany przez głogowską szkołę Aslan. Dziewczyny napisały utwory, które skupiały się na temacie: Człowiek to brzmi dumnie.

  Szczególnie dziękujemy pani Zahorskiej, która odbierała nagrodę w towarzystwie gimnazjalistek i szkolnego opiekuna konkursu oraz zapewniła dojazd i odwiezienie obu nagrodzonych do domu.

  Oprócz tradycyjnych nagród w postaci książek, tym razem dodatkowym bonusem był bon pieniężny do zrealizowania w wybranym salonie Empik.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Regionalny Festiwal Kodowania.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja charytatywna.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wrocławia.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka 2017.

 • Życzenia świąteczne

 • „ MATEMATYCZNY BIEG PO WIEDZĘ ”

  Dnia 11 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbyła się 11 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego – „Matematyczny Bieg po Wiedzę”. W konkursie wzięły udział 4-osobowe zespoły reprezentujące szkoły podstawowe powiatu głogowskiego. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Malwina Fras, Bartosz Szwiergiel, Fabian Mrozkowiak, Jakub Szeffer.

  Uczniowie rozwiązując  krótkie zadania pracowali w grupie oraz indywidualnie, uczestniczyli  w konkurencjach matematyczno – sportowych. Drużyna po zaciętej rywalizacji zdobyła IV miejsce. Zdjęcia

 • Vanessa Rzewnicka z wyróżnieniem

  28 listopada w Bibliotece Pedagogicznej odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i Proza Twórców Głogowskich”. W konkursie wzięły udział: Vanessa Rzewnicka z klasy 3b i Wiktoria Dziechciarz z klasy 3a.

  Vanessa wróciła z konkursu z wyróżnieniem i była jedną z sześciu osób, które otrzymały nagrody spośród rekordowej w tym roku liczby biorących udział – aż 34 recytatorów.

  Przewodniczącym komisji konkursowej był znany głogowski poeta i nauczyciel – pan Krzysztof Jeleń.

  Vanessa recytowała wiersz Eweliny Tołopiło „ Ocalona” oraz fragment prozy Telemacha Pilitsidisa „O Święcie Zmarłych”.

  Szczególne podziękowania należą się również Rodzicom Wiktorii Dziechciarz, którzy pomogli w organizacji konkursu i dowieźli gimnazjalistki na miejsce konkursu.

 • Spektakl "Balladyna"

  4 grudnia 2017 uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie na spektakl teatralny „Balladyna”. Uczniowie obejrzeli klasyczny dramat Juliusza Słowackiego w ponadgodzinnej uwspółcześnionej wersji w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru. Celem wycieczki było przede wszystkim utrwalenie treści lektury, zwłaszcza że trzecioklasistów wkrótce czeka egzamin gimnazjalny.

 • Wycieczka do Wrocławia

  5 grudnia 2017 roku klasa 3a i 3b gimnazjum oraz 7 klasa szkoły podstawowej uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Podróż odbywała się w obie strony pociągiem. Przejazd do Wrocławia mieliśmy o 9.33, natomiast do domu wróciliśmy kilka minut po 21.00.

  Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Opowieść wigilijna” (w reżyserii Cezarego Morawskiego – dyrektora teatru) w Teatrze Polskim, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz uczczenie pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zapaleniem symbolicznego znicza.

  Obiad zjedliśmy w nowo otwartej Galerii Wroclavia.

  Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci; wyjątkowo udanym widowiskiem okazał się spektakl teatralny, który niejednemu z nas po prostu wyciskał łzy, zresztą aktorzy zostali przez nas oklaskani na stojąco. Uczniowie zapisują się już na kolejną wycieczkę do teatru, natomiast dziewczyny zaczynają marzyć o karierze baletnicy. Spektakl, w którym wzięliśmy udział, był seansem przedpremierowym, więc wszyscy zainteresowani mają okazję go jeszcze zobaczyć i podziwiać. Polecamy! W sumie w wycieczce uczestniczyło 25 uczniów.

 • Zapraszamy na RFK

 • Andrzejki

  Dnia 30 listopada 2017r.odbyła się długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa klas IV-VI. Spotkanie przy muzyce było okazją nie tylko do tańca, ale także do tradycyjnych andrzejkowych zabaw i wróżb. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu zabaw. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek oraz zamówiona pizza. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór andrzejkowy. Zdjęcia z dyskoteki w zakładce album fotograficzny.

 • „Magiczny Kapelusz”

  15 listopada uczniowie klas I – VI mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu artystów Grupa T z Torunia. Tematyka dotykała istoty tolerancji, zrozumienia dla ludzkiej inności oraz poszanowania  poglądów innych ludzi.  Była to piękna i refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu, w której udowodniono, że to, co inne, nie zawsze jest złe. Spektakl interaktywny, podczas którego uczniowie mieli możliwość wejścia w relacje z aktorami sprawił wiele radości i dostarczył powodów do śmiechu oraz dobrej wspólnej zabawy. Jednocześnie świetne zestawienie humoru i edukacji.

 • Wycieczka do Zielonej Góry

  W dniu 3 listopada 2017r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zielonogórskiej Starówki. Kolejnym etapem wycieczki był spacer pośród egzotycznej roślinności w palmiarni, która usytuowana jest w Parku Winnym. Palmiarnia to jedyny zielonogórski obiekt, w którym można zobaczyć wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Wewnątrz obiektu dzieci mogły nacieszyć się widokiem kolorowych ryb, czy żółwi. Prawdziwą gratką dla wszystkich był daktyl kanaryjski.
  Niewątpliwą atrakcją był taras widokowy. Dzięki kładkom widokowym znajdującym się na wysokości 14 i 18 m mogliśmy obserwować zgromadzoną roślinność z różnej perspektywy. Stojąc na najwyższej (osiemnastometrowej) kładce uczniowie podziwiali widok całej Zielonej Góry i jej okolic. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Keplera(Planetarium). Jest to miejsce dla ciekawych świata.
  Znajdują się w nim ekspozycje stałe i czasowe. Stała ekspozycja to stanowiska interaktywne, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. W zgłębianiu przyrodniczych tajemnic pomagali uczniom specjaliści z różnych dziedzin, a prezentacje dostosowane były do różnych poziomów kształcenia, tak by każdy z uczniów znalazł  coś interesującego dla siebie. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że planetarium robi wrażenie. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych,  panowała przyjazna i miła atmosfera. Uczestnicy wycieczki czuli się bardzo dobrze i byli zadowoleni, a zabawie towarzyszył nieustanny śmiech i dobry humor.

 • „Bieg Pomocników Życia Przeciw Pomocnikom Śmierci … 30 lat później” w Głogowie

  18 października 2017 roku 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w „Biegu Pomocników Życia Przeciw Pomocnikom Śmierci … 30 lat później”, który odbył się pod Zamkiem Królewskim w Głogowie, jego trasa liczyła 600 m. Inicjatorem biegu był Jurek Górski. Był to bieg bez rywalizacji i miejsc na podium, a jego przesłanie to „Dopalaj się sportem, zażywaj życie, miej radość z tego, co robisz”. Tak samo jak 30 lat temu mieszkańcy pokazali, że najbardziej liczy się aktywność, a wszelkim dopalaczom i używkom mówią "nie".

 • Spotkanie z raperem Mirkiem Kolah Kolczykiem

  Mirek "Kolah" Kolczyk jest chrześcijańskim muzykiem zajmującym się rapem. Ze swoją muzyką odwiedza ośrodki opiekuńcze, domy dziecka i szkoły, opowiadając dzieciom i młodzieży o tym, co Bóg uczynił w jego życiu.

  Artystyczny program profilaktyki uzależnień pod tytułem Antymina adresowany był do uczniów klasy VII oraz wszystkich klas gimnazjalnych. Udział w programie wzięło łącznie 65 uczniów naszej szkoły. Młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Wiedza ta podana była w atrakcyjny i interesujący sposób. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu była muzyka rap oraz przekaz słowny człowieka, którego przez kilka lat swojego młodego życia pochłaniały  alkohol, narkotyki i seks. Zdjęcia.

 • 14.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Śniadanie daje moc 2018.

 • Uczniowie zwiedzili kopalnię miedzi

 • Certyfikat Code Week 2017

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć