Nawigacja

 • .

 • Powiatowy konkurs poetycki

  Kevin Kosikowski (klasa 4b) w grudniu został laureatem powiatowego konkursu poetyckiego i otrzymał wyróżnienie.

  Konkurs był organizowany przez głogowską szkołę Aslan. W konkursie w sumie wzięło udział czworo uczniów z klasy 4b: oprócz Kevina był to jeszcze Filip Zarzecki, Tobiasz Zybaczyński oraz Hania Świderska, którzy napisali po dwa utwory, skupiające się na temacie: Człowiek to brzmi dumnie.

   

  Oprócz tradycyjnych nagród w postaci książek i dyplomu, tym razem dodatkowym bonusem był gadżet komputerowy.

  Kevin odbierał nagrodę w towarzystwie Rodziców i nauczyciela opiekującego się konkursem.

 • Uczniowie przeciw białaczce

  W grudniu klasa 4b wraz z wychowawcą nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową nr 6 w Głogowie i dołączyła do akcji charytatywnej: Razem ze strażakami i SP 6 przeciw białaczce dzieci z oddziału onkologicznego we Wrocławiu.

   

  W ciągu tygodnia uczniowie przynieśli przybory szkolne, zeszyty, bloki, farby, mazaki, kredki, które zapakowaliśmy, a następnie paczka została dostarczona do pani Joasi Radziei, która koordynowała zbiórkę w SP 6.

  Uczniowie przeciw białaczce - Obrazek 1

   

  Jeszcze tego samego dnia, którego przekazaliśmy swoją paczkę, strażacy odebrali ją ze szkoły w Głogowie i następnie wraz ze swoimi darami przewieźli do dzieci szczególnej troski, tych, które na co dzień przebywają w szpitalu i jedyną rzeczą, w której mogą się realizować, to rysunki lub pisanie.

   

  My Im w tym pomogliśmy i mamy nadzieję, że wkrótce dzieci będą mogły rysować i pisać, ale już w swoim domu, w swoim pokoju, w swojej szkole. Dzieci, bądźcie zdrowe!

   

  Za udział w akcji dziękujemy Rodzicom, bez których nie moglibyśmy wesprzeć dzieci we wrocławskim szpitalu.

 • .

 • Anioły są wśród nas

  Czas spokoju, radości, nadziei i miłości. Czas „dziwny”, inny niż pozostałe dni w roku, czas Świąt Bożego Narodzenia. W ten właśnie czas wielkimi literami wpisała się nasza coroczna charytatywna akcja świąteczna.  Impreza odbyła się 16 grudnia na Sali Wiejskiej w Serbach.

  Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły zgromadzonych gości w przedświąteczny nastrój, a koncert kolęd i pastorałek pozwolił przez kilka chwil zanurzyć się w brzmieniu najpiękniejszych utworów w tym magicznym i szczególnym momencie w ciągu całego roku.

  Przedszkolaki, harcerze, zespół muzyczny oraz chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Swoją obecnością zaszczycił nas również absolwent naszej szkoły, który swoim utworem zamknął koncert.

  Tegoroczna akcja miała jeszcze jeden, bardzo istotny wymiar. Dzięki sprzedaży stroików świątecznych, pierogów oraz ciast pieczonych przez rodziców, którzy zawsze chętnie wspierają nas podczas różnych uroczystości, zebraliśmy fundusze dla osób walczących z nowotworami. Wierzymy, że wsparcie i przekazanie odrobiny ciepła płynącego z głębi serca umocni ich w walce z chorobą i da dużo siły w trakcie powrotu do zdrowia. Wszyscy pokazaliśmy, że potrafimy być dla innych ludzi Aniołami.

  Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli naszą akcję.

 • Sieciaki

  5 grudnia 2018 uczniowie klas IV – VIII mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu artystów Grupa T z Torunia. Tematyka dotyczyła cyberprzemocy, zrozumienia dla ludzkiej inności oraz poszanowania  poglądów innych ludzi.  Była to piękna i refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu, w której udowodniono, że to, co inne, nie zawsze jest złe. Spektakl interaktywny, podczas którego uczniowie mieli możliwość wejścia w relacje z aktorami sprawił wiele radości i dostarczył powodów do śmiechu oraz dobrej wspólnej zabawy. Jednocześnie świetne zestawienie humoru i edukacji.

 • .

 • Mikołajkowy wyjazdu do kina Cinema 3D w Głogowie

  Dnia 6 grudnia 2018 r., w Mikołajki,  klasy V i  VI  (43 uczniów) wybrały się do kina na wzruszający, świąteczny film pod tytułem „Grinch”. Tytułowy bohater, zielony stwór Grinch, jest mieszkańcem Ktosiowa. Jest on dziwakiem, złośliwcem pospolitym, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia i pragnie zrobić wszystko, by zepsuć te święta mieszkańcom Ktosiowa. Przyjemnie było patrzeć, jak stopniowo topnieje zielone serce Stworka, by w ostateczności całkowicie poddać się Magii Świąt.
  Myślę, że film bardzo się uczniom spodobał. To kilkadziesiąt minut fajnej baji utrzymanej w wesołej, radosnej atmosferze -  animowane postacie na ekranie, świąteczna i głośna muzyka, kolorowa oprawa. Film skończył się po prawie dwóch godzinach, które minęły jak pięć minut. Oby było więcej takich filmów i takich wyjść!

 • Andrzejki

  Dnia 29 listopada 2018r.odbyła się długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa klas V-VII. Spotkanie przy muzyce było okazją nie tylko do tańca, ale także do tradycyjnych andrzejkowych zabaw i wróżb.

  Andrzejki - Obrazek 1

  Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu zabaw. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek oraz zamówiona pizza.

  Andrzejki - Obrazek 2

  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór andrzejkowy.

  Andrzejki - Obrazek 3

 • MATEMATYCZNY BIEG PO WIEDZĘ

  Dnia 27 listopada 2018r.w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbyła się 12 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego – „Matematyczny Bieg po Wiedzę”. W konkursie wzięły udział 4-osobowe zespoły reprezentujące szkoły podstawowe powiatu głogowskiego. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Aleksandra Czyczyk, Bastian Przybylski, Franciszek Przybylski, Emil Zborowski. 

  MATEMATYCZNY BIEG PO WIEDZĘ - Obrazek 1

  Uczniowie rozwiązując  krótkie zadania pracowali w grupie oraz indywidualnie, uczestniczyli  w konkurencjach matematyczno – sportowych. Drużyna po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce.

  MATEMATYCZNY BIEG PO WIEDZĘ - Obrazek 2

 • Przyroda Krainy Łęgów Odrzańskich

  30.11.2018r. fundacja „EduSilesia” przeprowadziła w naszej szkole zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo – regionalnej z wykorzystaniem wielkoformatowej gry edukacyjnej. Gra miała na celu upowszechnienie wiedzy o zasobach przyrodniczych Krainy Łęgów Odrzańskich.

   

 • Zebranie z rodzicami!

  Zebranie z rodzicami!

  W dniu 12 grudnia 2018r. (w środę) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami, których dzieci uczęszczają do oddziałów przedszkolnych. W dniu 13 grudnia 2018r. (czwartek)  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej i gimnazjum.

 • Akcja edukacyjna Krokus

  22 listopada 2018r. przedstawiciele klas czwartych, piątej, szóstej oraz uczniowie klas I – III  przebywający na świetlicy szkolnej  uczestniczyli w corocznej, międzynarodowej akcji edukacyjnej „Krokus”.

              Pomysłodawcą akcji jest Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Szkoły, które uczestniczą w projekcie, otrzymują nieodpłatnie cebulki żółtych krokusów, które jesienią zostają zasadzone na terenie szkoły.

  Akcja edukacyjna Krokus - Obrazek 1

              Zakwitające wczesną wiosną żółte krokusy mają przypominać najmłodsze ofiary II wojny światowej: ponad 1,5 mln dzieci żydowskich  oraz tysiące dzieci innych narodowości. Cebulki kwiatów zostały zasadzone na trawniku przed wejściem do szkoły.

  Akcja edukacyjna Krokus - Obrazek 2

  Szczególne podziękowania składamy Rodzicom Karoliny Sudy oraz Filipa Zarzeckiego, którzy wsparli naszą akcję i wyposażyli uczniów w niezbędny sprzęt ogrodowy – dziękujemy!

 • Matematyka może się przydać!

  Dnia 14 listopada 2018r.w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbyła się 18 edycja Powiatowego Turnieju Matematycznego – „Matematyka może się przydać”. W konkursie wzięło udział 14 szkół z powiatu głogowskiego. Każdą szkołę reprezentowały 3-osobowe zespoły. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy VI: Malwina Fras, Jakub Szeffer, Fabian Mrozkowiak.

  Matematyka może się przydać! - Obrazek 1

  Drużyny uczestniczyły  w 6 konkurencjach „teoretyczno- praktycznych”: w sklepie, w banku, na zakupach, na wycieczce, na działce, w rozrywkach umysłowych. Turniej był przeprowadzany metodą stacji zadaniowych. Uczniowie zajęli V miejsce.

 • Dorotka w Krainie Oz

  Dnia 15 listopada 2018r. uczniowie klas:  IVa, IVb i V Szkoły Podstawowej, obejrzeli musical pt. „ Dorotka w krainie Oz”. Sztukę dla młodzieży przygotował Teatr Moich Marzeń z Chorzowa, a odegrano ją na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Celem wyjazdu było rozbudzanie wśród uczniów miłości do literatury klasycznej, a także przygotowanie uczniów do odbioru dzieł sztuki teatralnej. Musical bardzo spodobał się uczniom. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności, a bogatej scenografii towarzyszyła piękna oprawa muzyczna i efekty świetlne.

 • Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Dnia 9 listopada 2018 r., o godzinie 11.00, na sali gimnastycznej naszej szkoły, rozpoczął się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę -  „W hołdzie dla Niepodległej!”.

  Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

  Uczniowie naszej szkoły, ubrani na galowo, zebrali się punktualnie na sali. O godzinie 11.11 wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu Polski, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej!”. Następnie rozpoczęła się część artystyczna – wyjątkowa lekcja historii. Uczniowie przybliżyli tragiczne, a zarazem piękne losy naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Opowieściom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna - pieśni patriotyczne w wykonaniu  szkolnego chóru i solistek oraz recytacja utworów patriotycznych..

  Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - Obrazek 2

 • List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                       Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                        Główny Inspektor Sanitarny

 • Dzień Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

  9 listopada 2018r. przedszkolaki przy Szkole Podstawowej w Serbach upamiętniły  100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola na galowo.

  Dzień Niepodległości w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 1

  Każda grupa wykonała kotyliony w barwach ojczystych, obejrzeliśmy film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Wszystkie dzieci zrobiły flagę polską i stojąc pięknie na baczność zaśpiewały  hymn narodowy.

  Dzień Niepodległości w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 2

  Przedszkolaki posłuchały  legendy o powstaniu państwa polskiego a także poznały nazwiska kilku wybitnych Polaków. W tym dniu dzieci wykonywały również prace plastyczne związane z Dniem Niepodległości.

  Dzień Niepodległości w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 3

 • Dzień Chłopaka w klasie IVb

  Z okazji Dnia Chłopaka, przypadającego na dzień 30 września, dziewczynki z klasy IVb postanowiły sprawić swoim kolegom dużą niespodziankę.

  Dzień Chłopaka w klasie IVb - Obrazek 1

  Do tego święta przygotowywały się od kilku dni, gdyż tego wymagały podjęte działania. Przede wszystkim wykonały duży plakat, do którego przymocowane zostały koperty z imieniem każdego chłopca w klasie; w kopercie znajdowały się indywidualne życzenia dla każdego chłopca. Oprócz plakatu dziewczynki wręczyły kolegom długopisy z wygrawerowanymi imionami, a na koniec poczęstowały pysznym tortem z czerwoną galaretką (który upiekły w domu Zuzi Piotrowskiej), ciasteczkami i sokiem.

  Dzień Chłopaka w klasie IVb - Obrazek 2

  Niespodzianka była bardzo udana, a dziewczyny udowodniły wszystkim, że są bardzo dojrzałe: pięknie zajęły się wystrojem sali, a po zakończeniu zajęć uprzątnęły salę

 • BohaterON

  We wrześniu uczniowie klasy IVb pod okiem nauczyciela języka polskiego i jednocześnie wychowawcy klasy napisali na ocenę pozdrowienia, podziękowania i życzenia na kartce pocztowej, realizując w ten sposób wymagania nowej podstawy programowej. Nie były to jednak zwykłe życzenia, ale...życzenia zdrowia i pomyślności pisane do autentycznych osób, powstańców warszawskich. 

  BohaterON - Obrazek 1

  Każdy uczeń miał możliwość samodzielnego wyboru osoby, do której kartka ma być wysłana.    Nauczyciel wyświetlił listę osób na tablicy interaktywnej, a uczniowie adresowali swoje kartki do wybranych osób.

  Do akcji zostali włączeni również rodzice, którzy zakupili znaczki pocztowe.

  Kartki zostały wysłane na początku października. Mamy nadzieję, że nasze życzenia i podziękowania połączone z symbolicznymi rysunkami dadzą bohaterom Warszawy wiele radości i szczęścia.

  Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc i włączenie się do naszej akcji.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć