Nawigacja

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          5 listopada 2018r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Serbach odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, dlatego dzieci z przedszkola upamiętniły ten dzień przebierając się za ulubioną postać z bajki.

            Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.  Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, bawiły się w tetr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów.

            Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze.

 • Akcja „Rekord dla Niepodległej”

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:00, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy hymn narodowy. Zapraszamy rodziców i wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

  Akcja „Rekord dla Niepodległej” - Obrazek 1

 • Wycieczka do ZG Rudna

  W dniu 23 października 2018r.uczniowie klasy V i VII wybrali się do Kopalni Rudna Główna w Polkowicach, gdzie zwiedzali biurowiec KGHM – u i część pomieszczeń pracowniczych. Mieli okazję zobaczyć, jaką drogę pokonuje pracownik dołowy od momentu wyjścia z autobusu, do momentu zjazdu pod ziemię.

  Wycieczka do ZG Rudna - Obrazek 1

  Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji przekazywanych przez przewodników i oglądały pomieszczenia, w których górnicy przygotowują się do pracy pod ziemią. Duże zdziwienie dzieci było w szatni, gdzie bardzo dużo ubrań górników wisiało na łańcuchach pod sufitem. Z zainteresowaniem oglądały też lampownię, gdzie każdy górnik musi pobrać osobistą lampę i aparat ucieczkowy, które są niezbędne do zjazdu pod ziemię.

  Wycieczka do ZG Rudna - Obrazek 2

  W Kopalnianej Stacji Ratownictwa Medycznego przewodnik pokazał sprzęt używany w czasie wypadku pod ziemią. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie nadszybia, które zrobiło na zwiedzających ogromne wrażenie ze względu na pęd powietrza, jaki tam panuje. Można było tam zobaczyć klatkę górniczą, czyli windę do zjeżdżania pod ziemię. Miejsce to wzbudziło ogromne zainteresowanie i wywołało lawinę pytań ze strony dzieci.

  Wycieczka do ZG Rudna - Obrazek 3

  Końcowym etapem wycieczki  było oglądanie filmu o ciężkiej pracy górników i o maszynach, jakimi posługują się oni pod ziemią. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli film i wysłuchali opowieści przewodnika. Zwiedzanie kopalni dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wycieczka uświadomiła wszystkim, jak ważna i trudna jest praca górnika i z jak ogromnym zagrożeniem się wiąże. 

 • Sprzątanie świata

  27 września dzieci przebywające pod opieką nauczyciela świetlicy wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”.

  Sprzątanie świata - Obrazek 1

  W ramach projektu uczniowie wyruszyli w pobliski teren i uprzątnęli okolice szkoły, placu zabaw, boiska „Orlik” oraz chodników biegnących wzdłuż głównych ulic, prowadzących do szkoły. Wszyscy byliśmy zdziwieni sporą ilością nieczystości, ale sądząc po minach ze zdjęcia, widać, że dopisywały nam humory.

  Do sprzątania zabraliśmy się oczywiście w jednorazowych rękawiczkach. Byliśmy również wyposażeni w duże niebieskie worki na śmieci.

 • Dzień chłopaka w klasie 5

  W dniu 1 października dziewczęta  z klasy V przygotowały niespodziankę dla swoich klasowych kolegów. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały imprezę klasową . Chłopcy mieli okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach.  Wszyscy świetnie się spisali, a na koniec zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Nie zabrakło również pysznego tortu i innych słodkości. W tym dniu chłopcy zachowywali się wyjątkowo, a na dziewczęcych buziach malował się uśmiech.

  Dzień chłopaka w klasie 5 - Obrazek 1

  Dzień chłopaka w klasie 5 - Obrazek 2

 • .

 • Informacja

  Informacja

  Dzień 2 listopada 2018r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Opieka świetlicowa od godz. 7:30 do godz. 13:00.

 • Spotkanie autorskie

  Spotkanie autorskie

  W dniu 26 października 2018r. uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Joanną Fabicką autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Na spotkaniu zorganizowanym przez MBP w Głogowie uczniowie rozmawiali z autorka o jej ostatniej pozycji pt. „# Me”. Wspólnie poruszony został temat relacji pomiędzy nastolatkiem, a rodzicami oraz omówiono kwestię uzależnień i problemów z tym związanych. Dziękujemy Pani Joannie za odwiedzenie naszej szkoły.

  Spotkanie autorskie - Obrazek 1

   

 • Rekord Resuscytacja

  W dniu 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca zorganizowaliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W ubiegłym roku w ogólnopolskie akcji wzięło udział 85 100 uczestników. 

  Rekord Resuscytacja - Obrazek 1Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy. Wydarzenia takie jak rekord mają za zadanie przypomnieć polskiemu społeczeństwu, że pierwsza pomoc jest nie tylko ważna, ale i łatwa i że naprawdę warto jej się uczyć.

  Rekord Resuscytacja - Obrazek 2

  W tym roku szkolnym w naszej szkole udział wzięło 160 uczniów i nauczycieli. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

  Rekord Resuscytacja - Obrazek 3

   

 • Pasowania na Przedszkolaka

  W dniu 18 października 2018r.  w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serbach  odbyły się uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka”. 
      Bohaterami spotkania były dzieci 5-letnie z grupy „Pszczółki” i dzieci 6-letnie z grupy „Biedroneczki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, klasy I-III, dyrektor SP oraz p. wójt Joanna Gniewosz i Przewodniczący Rady Gminy Głogów – R.Jankowski.
      Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym wykazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występując przed tak dużą publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. 
      Po części artystycznej pani dyrektor Małgorzata Walczak dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka, kładąc na ramieniu każdego dziecka duży ołówek. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i słodycze.     Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • .

 • Wybory

  W dniu 8 października 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy 6 Malwina Fras, zastępcą przewodniczącego została Julia Matysik – uczennica klasy 7, a skarbnikiem uczennica klasy 5 Małgorzata Mazurkiewicz.

  Jednocześnie uczniowie głosowali na opiekuna SU. W tym roku opiekunem została wybrana Pani Monika Marut-Fras.

  Uczniom i Pani Monice gratulujemy i życzymy miłej oraz owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

 • Bądź przyjacielem leśnych zwierząt

  Bądź przyjacielem leśnych zwierząt

  Każdego roku, gdy nadchodzi zima, zwierzęta zamieszkujące lasy mogą liczyć na swoich przyjaciół, których - jak się okazuje - mają całkiem sporo. Wielu z nich można znaleźć wśród naszych uczniów.

  Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Warstwa śniegu i lód utrudniają im dostęp do naturalnego pokarmu i wody, dlatego też w miesiącach jesiennych we współpracy z Wojskowym Kołem Łowieckim „Wilk” w ramach akcji „Pomagamy zwierzętom leśnym przetrwać zimę” organizujemy w naszej szkole zbiórkę kasztanów i żołędzi.

  W bieżącym roku szkolnym łącznie zebrano 809 kg kasztanów. W akcji po raz pierwszy wzięły udział przedszkolaki.

  Należy pamiętać jednak, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego, którzy wskażą  miejsca, gdzie można wyłożyć karmę. Karma dostarczana zwierzynie jest niestety tylko uzupełnieniem codziennej diety, nie zaś jej podstawą. Ale z pewnością zebrane przez naszych uczniów kasztany stanowić będą spore uzupełnienie ich diety.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  Początek roku szkolnego to czas, kiedy należy zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów, szczególnie tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim! - Obrazek 1

   Niezwykle pomocne w tym zakresie okazują się prowadzone przez Policję działania profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z powyższym, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Głogowie, zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie z dzielnicowym asp. Krystianem Koniecznym.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim! - Obrazek 2

  Dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków oraz uczniowie klasy I brali czynny udział w spotkaniu. Z uwagą słuchali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, aktywnie odpowiadali na pytania dotyczące zachowania szczególnego bezpieczeństwa po zmroku, między innymi przez używanie elementów odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał od Policjanta opaski odblaskowe oraz zawieszki ufundowane przez Gminę Głogów. Dzieci zadowolone i wyposażone w nową wiedzę chętnie uwiecznili spotkanie podczas pamiątkowego zdjęcia.

  Teraz już z pewnością będą wiedzieć jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim! - Obrazek 3

 • Konkurs fotograficzny

  Konkurs fotograficzny
 • Rok 2018/2019 uroczyście rozpoczęty!

  W dniu 3 września 2018r. społeczność szkolna uroczyście rozpoczęła Nowy Rok Szkolny. Uroczysty apel rozpoczął sie o godzinie 8:40. Wszystkich zebranych przywitała Pani dyrektor Małgorzata Walczak oraz pani wójt Joanna Gniewosz. Apel został poprowadzony przez uczennice klasy 5 Aleksandrę Czyczyk i Gabrielę Pencakowską.

  Rok 2018/2019 uroczyście rozpoczęty! - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  W dniu 13 września 2018r. o godz. 16:00 na sali gimnastycznej  odbędzie się zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym odbędzie się zebranie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 • Stypendia socjalne

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie informuje, iż w terminie od 03 do 15 września 2018r. można składać Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2018/2019.
  Zgodnie z ustawą o systemie oświaty udzielenie pomocy, w formie stypendium szkolnego uzależnione jest między innymi od kryterium dochodowego w rodzinie. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 514,00 zł netto.
  Informacje dotyczące stypendium szkolnego można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogowie ul. Piaskowa 1, II piętro pokój nr 214, tel. 76 836 55 51.
  Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony Urzędu Gminy Głogów.
 • DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie informuje, że istnieje możliwość refundacji pokrycia kosztów dożywiania w szkole i przedszkolu dla dzieci z terenu gminy wiejskiej Głogów. Kryterium dochodowe ustalone w pomocy społecznej uprawniające do korzystania z pomocy w tej formie wynosi Od 514 zł - do 771 zł na osobę w rodzinie. Wnioski o udzielenie pomocy składa się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogowie w pokoju nr. 214 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć