Nawigacja

 • !Uwaga!

  !Uwaga!

  W związku z zaplanowanymi na poniedziałek-23.04.2018r. pracami remontowymi sieci wodociągowej i przerwą w dostawie wody, zajęcia lekcyjne w tym dniu zostaną skrócone.

  Porządek dnia:

  klasy I-III zajęcia zgodnie z tygodniowym planem zajęć

  klasy IV-VII oraz oddziały gimnazjalne-lekcje po 30 minut, zgodnie z tygodniowym planem zajęć wg harmonogramu:

      1. lekcja 8.00-8.30

      2. lekcja 8.35-9.05

      3. lekcja 9.10-9.40

      4. lekcja 9.45-10.15

      5. lekcja 10.20-10.50

      Przerwa obiadowa-suchy prowiant

      6. lekcja 11.00-11.30

      7. lekcja 11.35-12.05

  Odwozy tylko I kursem

  Opieka świetlicowa dla uczniów SP zgodnie z planem, dla oddziałów gimnazjalnych opieka rozpoczyna się od  godz.12.05 ( B.Szwiergiel).

 • Zajęcia z doradcom zawodowym

  W dniu 18 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Serbach z doradcą zawodowym.

  Przybliżono następujące zagadnienia:

  • rejestracja w Urzędzie Pracy (wymagane dokumenty),
  • formy aktywizacji dla osób młodych mające na celu pomoc w znalezieniu zatrudnienia lub samozatrudnienia,
  • zawody deficytowe i nadwyżkowe,
  • 8 kluczowych kompetencji (ćwiczenia dot. umiejętności współpracy),
  • nowy system edukacji i szkolnictwa w kraju.

   

  Zdjęcia z wdarzenia na stronie internetowej PUP w Głogowie.

 • KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

  KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

  Dnia 15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literackim „Książka moim przyjacielem”. Konkurs polegał na napisaniu listu do wybranego bohatera literackiego. Wyróżnienie, dyplom i nagrodę książkową otrzymał Miłosz Kaczmarek, uczeń klasy V.

 • Wycieczka do teatru

  Dnia 20 marca 2018r. uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej, obejrzało przedstawienie pt. „ Opowieść wigilijna”. Sztukę dla młodzieży przygotował Teatr Współczesny z Krakowa, a odegrano ją na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Spektakl bardzo spodobał się uczniom. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności, a bogatej scenografii towarzyszyła piękna oprawa muzyczna i efekty świetlne.

 • Mistrz Ortografii

  Dnia 15 marca 2018r w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii ”. W konkursie wzięli udział wybrani na podstawie eliminacji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Półfinałowy etap szkolny „Najlepsi w szkole” przeprowadzony został przez nauczycieli języka polskiego, wchodzących w skład Szkolnej Komisji Konkursu Ortograficznego. Komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca na poziomie szkoły podstawowej i trzy pierwsze miejsca na poziomie gimnazjum. Tytuły Mistrza Ortografii otrzymali uczniowie, którzy  uzyskali pierwsze miejsca.

  SZKOŁA PODSTAWOWA:

  I MIEJSCE –    Klaudia Rojek  kl.VII ---   MISTRZ ORTOGRAFII

  II MIEJSCE – Anna Kudyba   kl.V

  III MIEJSCE – Małgorzata Piotrowska   kl.VI

  GIMNAZJUM:

  I MIEJSCE – Julita Zahorska  kl.IIIb   ---  MISTRZ ORTOGRAFII

  II MIEJSCE – Wikotoria Dziechciarz kl.IIIa

  III MIEJSCE – Oliwia Smolińska kl.II

 • „MÓJ WIERSZ O KOCIE”

  W lutym bieżącego roku, w związku z Narodowym Dniem Kota, który miał miejsce 17 lutego, został ogłoszony w szkole konkurs polonistyczny na napisanie wiersza o kocie. Głównym założeniem konkursu było rozwijanie talentów literackich wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas IV-VII przynieśli wiele pięknych wierszy. Spośród nich, organizatorzy wyróżnili:

  • Aleksandra Czyczyk kl. IV– I miejsce;
  • Oliwia Mrozkowiak kl.IV – I miejsce;
  • Oliwia Kołodziej kl.VI – II miejsce;
  • Julia Matysik kl. VI – III miejsce.
 • Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV

  Dnia 19 marca 2018r. uczniowie klasy IV: Aleksandra Czyczyk, Oliwia Mrozkowiak i Zachariasz Skucha zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas III przedstawienie profilaktyczne nt. szkodliwości palenia pt. ”Sąd nad papierosem”.

  Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV - Obrazek 1

  Uczniowie w sposób humorystyczny mogli dowiedzieć się o złym wpływie palenia na organizm, ale również, jak dzięki świadomości i asertywności można oprzeć się złej pokusie. Dynamiczna akcja, żywiołowa gra i przedstawiona problematyka wciągnęły wszystkich w wir akcji. Po zakończonej inscenizacji widzowie obdarowali aktorów głośnymi brawami.

  Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV - Obrazek 2

 • "MATEMATYKA MOŻE SIĘ PRZYDAĆ"

  Dnia 28 marca 2018r.w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbyła się 17 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego – „Matematyka może się przydać”. W konkursie wzięło udział 15 szkół z powiatu głogowskiego. Każdą szkołę reprezentowały 4-osobowe zespoły. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Malwina Fras, Bartosz Szwiergiel, Jakub Szeffer, Fabian Mrozkowiak.

  "MATEMATYKA MOŻE SIĘ PRZYDAĆ" - Obrazek 1

  Uczniowie rozwiązując zadania pisemnie pracowali w grupie, uczestnicząc w konkurencjach pt.: na działce, w sklepie, na wycieczce, w banku, w rozrywkach umysłowych, na zakupach oraz indywidualnie rozwiązywali na komputerach krótkie zadania ze wszystkich dziedzin matematyki. Uczniowie zajęli VII miejsce.

 • Uczę się bezpiecznie żyć

  W dniu 4 kwietnia 2018r. uczniowie szkoły wzięli udział w etapie regionalnym konkursu pt. „Uczę się bezpiecznie żyć”. Uczniowie reprezentowali szkołę w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych uczniowie startowali drużynowo, a w kategorii gimnazjum indywidualnie. W kategorii klas młodszych szkoły podstawowej drużyna w składzie: Kacper Kazimierczak, Zuzanna Kuchnik oraz Natalia Bojko zajęła drugie miejsca i wywalczyła awans do finału, w kategorii klas IV – VI drużyna w składzie: Zuzanna Figas, Aleksandra Czyczyk i Julia Matysik zajęła również drugie miejsce i uzyskała awans do finału. W kategorii gimnazjum startowała Paula Rożek i zajęła 6 miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy!. Etap finałowy konkursu odbędzie się we Wrocławiu na terenie gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 15 maja 2018r. Życzymy powodzenia w finale!

  Uczę się bezpiecznie żyć - Obrazek 1Uczę się bezpiecznie żyć - Obrazek 2

  Uczę się bezpiecznie żyć - Obrazek 3Uczę się bezpiecznie żyć - Obrazek 4

   

 • Julita Zahorska w finale konkursu polonistycznego!

        28 marca na stronie Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Głogowie zostały ogłoszone wyniki etapu rejonowego powiatowego konkursu z języka polskiego „W pogoni za indeksem”. W etapie rejonowym naszą szkołę reprezentowali Julita Zahorska oraz Filip Nalepiński z klasy 3b.

  Wśród 10 laureatów, czyli najlepszych uczniów z całego powiatu, znalazła się Julita, która teraz będzie się przygotowywała do finału, który ma się odbyć pod koniec kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie.

  Konkurs jest objęty patronatem dolnośląskiego kuratora oświaty. Wygrana w finale daje przepustkę do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

  Julicie gratulujemy finału i trzymamy kciuki za miejsce na podium.

   

 • .

 • 75. rocznica Akcji pod Arsenałem

  26 marca 2018 uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz ze swoimi wychowawczyniami w formie happeningu uczcili 75. rocznicę Akcji pod Arsenałem, oddając tym samym honor i pamięć bohaterom akcji, czyli Rudemu, Alkowi i Zośce, głównym i autentycznym postaciom lektury „Kamienie na szaniec”. Nasza akcja wpisała się również w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i zainaugurowała to narodowe święto. W ramach akcji uczniowie założyli wcześniej przygotowane biało – czerwone opaski i wypisali na nich imię lub pseudonim wybranego bohatera. Tak ubrani, przypominali powstańców warszawskich, tych przed laty... Następnie uczniowie przeszli wzdłuż głównych ulic Serbów. Na przodzie kolumny chłopcy nieśli plakat informujący o celu akcji oraz o zapewnieniu, że wciąż pamiętamy o bohaterskim czynie młodych harcerzy.

  75. rocznica Akcji pod Arsenałem - Obrazek 1

  Akcja spotkała się z zainteresowaniem kierowców, przejeżdżających głównymi ulicami Serbów, którzy zwalniali, żeby przyjrzeć się nam bliżej i współuczestniczyć w naszym przedsięwzięciu.

  75. rocznica Akcji pod Arsenałem - Obrazek 2

 • Z KLASY DO KASY

  Dnia 7 marca 2018r.w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny dla klas IV „Z klasy do kasy”. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z klasy IV: Dawid Gniewosz i Emil Zborowski.

  Z KLASY DO KASY - Obrazek 1

  Uczniowie w dwuosobowych zespołach rozwiązywali zadania, krzyżówki, rebusy o tematyce  dotyczącej zagadnień z zakresu wiedzy ekonomicznej i matematycznej. Gratulujemy udziału!

   

 • Polskie Kresy

  W dniu 21 marca 2018r. uczniowie klasy 6 i 7 szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Danuta Skalską – redaktorem Polskiego Radia Katowice. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacja Kresowa. Pani redaktor  opowiedziała młodzieży o historii Polaków, którzy zamieszkiwali lub zamieszkują ziemie należące obecnie do Ukrainy. Swoje wystąpienie wzbogaciła zdjęciami ze spotkań z Polakami oraz wyświetliła film przedstawiający historię morderstw UPA na polskiej ludności. Pani Danuta w każdą niedzielę prowadzi audycję radiową pt. „Lwowska Fala”, w której przedstawia historię i kulturę Kresów. Na stronie internetowej radia można również wysłuchać archiwalnych odcinków.

  Polskie Kresy - Obrazek 1

  Polskie Kresy - Obrazek 2

  Polskie Kresy - Obrazek 3

  Polskie Kresy - Obrazek 4

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” – aplikuj do 13 kwietnia!

  Trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” – aplikuj do 13 kwietnia!

  Kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem liceum? Jesteś ciekawy świata i chcesz się dalej rozwijać? Program „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas jest właśnie dla Ciebie.

  Trwa rekrutacja do XVI edycji programu Klasa. Do ubiegania się o stypendium zachęcamy uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniają się ponadprzeciętną motywacją, a jednocześnie pochodzą z małych miejscowości, z rodzin w których dochód nie przekracza 1200 zł na osobę.

  Program obejmuje 3 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum partnerskim w jednym z 5 miast akademickich (w tym opłaty za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, wycieczki szkolne, integracyjny obóz językowy, zajęcia dodatkowe, wyjścia kulturalne, stałą opiekę wychowawczą, comiesięczne kieszonkowe oraz inne ważne potrzeby uczniów), a także stypendium finansowe na I rok studiów.

  Program jest efektywną formą wyrównywania szans edukacyjnych. Do tej pory 700 młodych osób otrzymało szansę rozwoju naukowego, społecznego i kulturowego. Obecnie do programu przyjmowanych jest 50 uczniów rocznie.

  Gdyby w gimnazjum ktoś powiedział mi, że będę uczył się w jednym z najlepszych liceów w Krakowie, nie uwierzyłbym. Takie cuda się zdarzają – dzięki Fundacji i osobom, które wspierają i tworzą Klasę. Program daje mi niezbędne wsparcie finansowe, , ale też  szansę poznania ludzi z ogromną pasją i chęcią pomagania innym - przyjaciół, którzy są dla mnie drugą rodziną. – mówi Jurek, stypendysta „Klasy” z Krakowa.

  Dowiedz się więcej o programie „Klasa”. Czekamy na Twoje zgłoszenie do 13 kwietnia!

 • „Orzeł Biały – nasza duma”

  W związku z przypadającą w 2018r. 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, parlament uchwalił ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej . Senat RP zaprosił uczniów szkół do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”. Nasi uczniowie Kacper Grasza i Julia Matysik wykonali prace przestrzenne, które przedstawiają wyobrażenie naszego godła narodowego. Prace zostały przewiezione do organizatora konkursu. Oczekujemy na wyniki.

  „Orzeł Biały – nasza duma” - Obrazek 1

  Kacper Grasza

  „Orzeł Biały – nasza duma” - Obrazek 2

  Julia Matysik

   

 • „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

  Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów w związku z trwającymi w całej Polsce obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości i zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowało czwartą edycję Konkursu Plastyczno-Historycznego „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej oraz prezesa IPN dr Jarosława Szaraka. Patronami konkursu jest także Gmina Miejska Głogów oraz Gmina Wiejska Głogów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 24 marca 2018r. Poniżej przedstawiamy rysunki wykonane przez uczniów naszej szkoły:

  „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” - Obrazek 1

  Aleksandra Czyczyk

  „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” - Obrazek 2

  Julia Matysik

  „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” - Obrazek 3

  Kacper Grasza

  „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” - Obrazek 4

  Julia Klaczkowska

   

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  W dniu 21 marca o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Serbach rozpocznie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.

 • "Pegazik"

  "Pegazik"

  12 marca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego„Pegazik”. Uczniów starszych reprezentowała Vanessa Rzewnicka z klasy 3b, która zajęła II miejsce. W nagrodę otrzymała bon pieniężny o wartości 100 zł do zrealizowania w wybranym punkcie Empik.

  Kolejnym uhonorowaniem występu Vanessy jest zakwalifikowanie się uczennicy do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 27 kwietnia w Kłodzku.

  Vanessa recytowała wiersz Anny Frajlich „Pompea” oraz fragment prozy Christiane F. „My, dzieci z dworca ZOO”.

 • W pogoni za indeksem

  W pogoni za indeksem

  W lutym odbyły się eliminacje szkolne powiatowe konkursu przedmiotowego z języka polskiego „W pogoni za indeksem”. W etapie szkolnym udział wzięli:

   

  1. Julia Klaczkowska, klasa 3b

  2. Filip Nalepiński, klasa 3b

  3. Julita Zahorska, klasa 3b

  4. Kinga Zawadzka, klasa 3a

  5. Ewa Pruska, klasa 3a

  6. Radek Świercz, klasa 3a.

   

  Do etapu powiatowego, który odbędzie się 21 marca o godz. 8.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie zakwalifikowali się Julita Zahorska i Filip Nalepiński, którzy znaleźli się w grupie 20 uczniów najlepszych z całego powiatu.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć