Nawigacja

 • 20.10.2017

  W dniu 19 października 2017r. gościliśmy w naszej szkole niezwykłych gości. W ramach ogólnoświatowego wydarzenia, jakim jest CODE WEEK do szkoły przyjechały trenerki programu Mistrzowie Kodowania Junior. Pani Urszula Krzyżanowska i Pani Karolina Pawłowska na co dzień pracują w Przedszkolu nr 20 w Głogowie i realizują tam program nauki kodowania. Pani Urszula i Karolina przywiozły ze sobą maty edukacyjne, tablety i wiele innych niezwykłych narzędzi dydaktycznych.

  W zajęciach z „KODOWANIA NA DYWANIE” udział wzięli wszyscy uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie aktywnie i chętnie pracowali na warsztatach z kodowania. Panie stworzyły bardzo przyjazną i miłą atmosferę do pogłębienia wiedzy przez dzieci z zakresu kodowania. Zajęcia trwały dwa razy po 1.5 godziny.

  Zajęcia zrealizowane były w ramach nawiązanej współpracy między szkołą, a przedszkolem. Dzień wcześniej w przedszkolu zajęcia z robotyki przeprowadził Pan Mateusz Krasicki. Dzieci miały możliwość zaprogramować roboty zbudowane z klocków Lego Mindstorms EV3 Education. Zajęcia okazały się wyjątkowym przeżyciem dla młodych programiostów.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Code Week 2017.

 • 17.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • 17.10.2017

  W dniu 27 września 2017r. uczniowie klasy 4 i 5 wzięli udział w sesji zdjęciowej, której celem było wykonanie zdjęcia przedstawiającego okładkę ulubionej książki uczniów. Zdjęcie wykonano w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs organizowany jest przez firmę Empik. Zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajek.

 • Tysiąc powodów by czytać

  Zachęcamy uczniów i rodziców szkoły na oddawanie głosów na szkołę w programie pt. "Tysiąc powodów by czytać". Głosy oddawać można pod następującym adresem: http://www.empik.com/biblioteki.

  Każdy głos jest ważny. 10 najwyżej sklasyfikowanych szkół otrzyma książki do biblioteki szkolnej o wartości 25 tys. zł.

 • Uwaga!

  W dniu 14 września 2017r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Po zebraniu, rodzice uczniów uczęszczających do klasy: IV, VI i VII szkoły podstawej oraz klas III gimnazjum będą mogli odebrać zestawy podręczników w bibliotece szkolnej.

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY

  W dniu 4 września 2017r. uczniowie wspólnie z pracownikami szkoły oraz rodzicami uroczyście zainaugurowali rok szkolny 2017/2018. W trakcie apelu, dyrektor szkoły Pani Małgorzata Walczak życzyła wszystkim powodzenia na szkolnej drodze życia oraz ze szczególną uwagą powitała w murach szkoły uczniów klasy pierwszej. Natomiast Pani wójt Joanna Gniewosz poinformowała zebranych o rozpoczęciu rozbudowy szkoły. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Zdjęcia z apelu w zakładce album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I – VII szkoły podstawowej i II i III gimnazjum, odbędzie się 4 września o godz. 9:00 w sali ginastycznej. Po apelu nastąpi spotkanie uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

  O godzinie 10:30 będą odwozy autobusami. Świetlica szkolna będzie czynna w tym dniu do godziny 15:00.

 • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

  W dniach 5-7.06.2017r. klasa IIIB uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu była wędrówka górskim szlakiem na szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015m.n.p.m). W kolejnych dniach uczniowie zwiedzili Kopalnię Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie, gdzie grupie towarzyszył przewodnik oraz zmagali się z labiryntami skalnymi w Górach Stołowych. Klasa zakwaterowana była w Schronisku Orzeł (875m.n.p.m) w Sokolcu. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych,  panowała przyjazna i miła atmosfera. Uczestnicy wycieczki czuli się bardzo dobrze i byli zadowoleni, a zabawie towarzyszył nieustanny śmiech i dobry humor.

 • Stypendium wójta

  STYPENDIA NAUKOWE WÓJTA
   
  UWAGA UCZNIOWIE


  JEŚLI W OSTATNIM ROKU NAUKI UZYSKALIŚCIE BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE
  MOŻECIE UBIEGAĆ SIĘ O
  STYPENDIUM WÓJTA


  KRYTERIA UPRAWNIAJĄCE DO ZŁOZENIA WNIOSKU:

  Stypendia są udzielane uczniom za osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne i sportowe:

  a)      stypendia naukowe są przyznawane uczniom szkół podstawowych – klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli za ostatni rok nauki poprzedzającej złożenie wniosku średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości co najmniej 4,5 oraz zachowanie minimum bardzo dobre;

  b)      stypendia za osiągnięcia artystyczne, sportowe lub w działalności społecznej przyznawane są uczniom, którzy uzyskali w tych dziedzinach wyróżnienia i nagrody charakterze wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, promując jednocześnie swoją szkołę i gminę Głogów w ostatnim roku nauki oraz mają zachowanie minimum bardzo dobre;

  c)       stypendia za osiągnięcia dla uczniów, którzy w ostatnim roku nauki uzyskali co najmniej średnią ocen w wysokości 4,0 i osiągnęli wyróżnienia i nagrody w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz mają zachowanie minimum bardzo dobre.

  Wypełnione wnioski wraz z kopią świadectwa szkolnego należy składać w Urzędzie Gminy Głogów przy ul. Słodowej 6a, pok. nr 5 do dnia 31 sierpnia 2017 r.

  Wniosek: wniosek_stypendium2017.doc lub wniosek_stypendium2017.pdf

 • Dzień Ziemi

  Dnia 15 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel przygotowany z okazji obchodów Dnia Ziemi. W uroczystości wzięli udział: wicedyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Justyna Pilecka, nauczyciele i uczniowie.

              Celem przygotowanego apelu było kształtowanie świadomości proekologicznej młodego pokolenia, promowanie właściwej postawy racjonalnego korzystania ze środowiska i gospodarowania zasobami przyrodniczymi oraz wychowanie świadomego społeczeństwa, właściwie pojmującego dobro płynące z otaczającego nas środowiska.

  Apel przygotowali uczniowie klasy  II a oraz klas V i VI  pod kierunkiem nauczycieli: pani Aurelii Pikulskiej oraz pani Ewy Trznadel.

              Uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Dbaj o Ziemię!”, którego myślą przewodnią było zachęcanie do zmiany stylu życia, zwrócenie uwagi widzów na problematykę zanieczyszczenia i zaśmiecania naszej planety.

              Po przedstawieniu głos zabrała pani wicedyrektor Justyna Pilecka.

  Kontynuacją tematyki poruszanej na apelu były wyjazdy wszystkich klas Szkoły Podstawowej do sortowni śmieci – RIPOK w Głogowie.

              To była niezwykle udana impreza.

 • Dzień Matki i Dzień Ojca

  Dnia 12 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel przygotowany z okazji obchodów Dnia Matki i Dnia Ojca. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Małgorzata, zaproszeni rodzice oraz nauczyciele i uczniowie.

  Apel przygotowali uczniowie klas I – III pod kierunkiem nauczycieli: pani Beaty Szwiergiel i pani Magdaleny Matysiak, pani Aurelii Pikulskiej i pani Marty Piątkowskiej oraz pani Beaty Michalewicz.

              Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz przygotowany przez Szkolne Koło Taneczne uczniów klas I-III – opiekun pani Aurelia Pikulska, taniec – Polka Lubelska.

  Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Walczak.

  Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie wykonane prezenty i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. To była niezwykle udana uroczystość.

 • Światowy Dzień Zdrowia

  Dnia 22 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel promujący zdrowie i zdrowy styl życia, pod hasłem „Dbaj o zdrowie!”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

  - Zastępca Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, mgr inż. Magdalena Biskup-Papuga,

  - przedstawiciel do spraw zdrowia pani Barbara Szlendak,

  - dyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Małgorzata Walczak, nauczyciele i uczniowie.

              Celem przygotowanego apelu była promocja zdrowia, zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Apel przygotowali uczniowie klasy  II a oraz IV-VI  pod kierunkiem nauczycieli, pani Aurelii Pikulskiej oraz pani Lidii Łuki.

              Uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Dbaj o zdrowie”, którego myślą przewodnią było zachęcanie do zmiany złych nawyków na zdrowy styl życia.

              Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Walczak oraz zaproszeni goście.

              Na apelu zostały także wręczone nagrody za udział w konkursach wiedzy o zdrowiu    i zdrowym stylu życia w kategorii klas IV-VI oraz I – III, a także w konkursach plastycznych o tematyce prozdrowotnej w kategorii klas I-III: „Piramida Zdrowia” oraz klas IV-VI.

              Na zakończenie, życząc wszystkim wiele zdrowia, zaprosiliśmy uczestników apelu na zdrowy poczęstunek, na który składały się owoce i warzywa. To była niezwykle udana impreza.

 • XIV POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

  W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Technikum nr 6 – „Przyrodnicza” w Głogowie odbył się VIII POWIATOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO. 

  W konkursie wystąpił szkolny zespół chearleederek pod nazwą Dance Wave w składzie:

  1. Paula Szwiergiel
  2. Natalia Korcz
  3. Julia Matysik
  4. Lilianna Pruska
  5. Oliwia Rzewnicka
  6. Gabriela Ujazdowska
  7. Daria Binkowska

  Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w kategorii mini formacja.

 • XIV POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO

  Dnia 29 marca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się XIV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie.

  W konkursie wystąpił szkolny zespół chearleederek pod nazwą Dance Wave w składzie:

  1. Paula Szwiergiel
  2. Natalia Korcz
  3. Julia Matysik
  4. Lilianna Pruska
  5. Oliwia Rzewnicka
  6. Gabriela Ujazdowska
  7. Daria Binkowska

  Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w kategorii mini formacja.

   

 • Ostatnie zajęcia z nauki pływania

  Zajęcia z nauki pływania finansowane przez Fundację Polska Miedź S. A. odbędą się:

   dla klasy 4 i 5 - 19 czerwca 2017r. od godz. 11:00 do godz. 12:30;

   dla klasy 2a, 2b i 1 – 20 czerwca 2017r. od godz. 11:00 do godz. 12:30;

  dla klasy 3 i 6 – 21 czerwca 2017r.od godz. 8:30 do godz. 10:00;

  Wyżej wymienione terminy będą ostatnimi zajęciami. W każdym wymienionym dniu odbędzie się uroczyste zakończenie projektu połączone z wręczeniem upominków dla dzieci.

 • II miejsce w wojwództwie

  W dniu 10 maja na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się finał wojewódzkiego konkursu z zakresu bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”. W konkursie udział wzięły dwie drużyny z naszej szkoły. W kategorii klas I-III nasza drużyna w składzie: Aleksandra Czyczyk, Zuzanna Figas i Gabriela Pencakowska zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas IV-VI drużyna w składzie: Paulina Bojko, Juia Matysik i Olga Rzepa zajęła piąte miejsce. Gratulujemy :). Zdjęcia

 • Uwaga

  W związku z udziałem nauczycieli w szkoleniach poświęconych nowej podstawie programowej, spotkania indywidualne zaplanowane na 7 czerwca 2017r. nie odbędą się. Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach pracy. Pozdrawiamy :) 

 • Z wizytą w Poznaniu

  W dniu 25 maja 2017r. w ramach projektu „5 szkół na 5” odbyła się wycieczka do Poznania, w której uczestniczyli uczniowie pierwszej, drugiej oraz trzeciej klasy gimnazjum.

  Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele gimnazjum Małgorzata Zmysłowska, Adrianna Kruszewska oraz Joanna Rozmus.

  Wyjechaliśmy o 8.00 rano spod szkoły. Drogę do Poznania umilał nam przewodnik interesującymi opowiadaniami.

  Poznań zaczęliśmy zwiedzać od biblioteki Raczyńskich. Jest to klasycystyczny budynek wzniesiony w latach 1822-1828.

  Następnie obeszliśmy Stare Miasto i udaliśmy się na Wzgórze Przemysława. Na wzniesieniu tym znajduje się nowo odbudowany zamek – dawna rezydencja króla Przemysła II.

  Zwiedziliśmy znajdujący się obok zamku kościół franciszkański. Obiekt ten ze swoimi dwiema kopułami i pięknie wzniesionymi dwiema kopulastymi wieżyczkami zrobił na nas głębokie wrażenie. Fasada nie zdradza nic ze wspaniałego barokowego wnętrza. Jest ona z ukształtowania symbolem franciszkańskiej idei ubóstwa, która tylko wewnątrz domu Bożego, dla podkreślenia, że jest to dom Boży, stosuje przepych i bogactwo.

   Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański. Pan przewodnik pokazał nam stary Ratusz, i opowiedział historię tego miejsca. Usłyszeliśmy również o fontannie Prozerpiny - jednej z czterech fontann na Starym Rynku zlokalizowanej przed Ratuszem. Największą atrakcją okazały się koziołki na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda. Obejrzeliśmy jak bodą się. Robiliśmy zdjęcia z „koziołkami” i mieliśmy kilkanaście minut na kupienie pamiątek.

  Po zwiedzeniu rynku udaliśmy się do Muzeum Rogalowego. Muzeum mieści się w pięknej renesansowej kamiennicy. Odbyliśmy tam warsztaty o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz elementami gwary poznańskiej i historii Poznania. Prowadzący warsztaty byli naprawdę sympatyczni i opowiadali ciekawe historie. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie mają status chronionego oznaczenia geograficznego. Po wspólnym wypieku przy użyciu tradycyjnych narzędzi i degustowaliśmy je

  oglądając multimedialną prezentację o historii i dumach Poznania. Otrzymaliśmy również certyfikaty czeladnicze.

   

  Uczniowie bardzo spodobał się symbol miasta, więc przewodnik zaprowadził nas na Plac Kolegiacki w pobliżu głównego wejścia do Urzędu Miejskiego, czyli dawnego kolegium jezuickiego, gdzie znajduje się pomnik dwóch trykających się koziołków. Pomnik, z uwagi na łatwą dostępność z poziomu gruntu i możliwość siadania na grzbietach zwierząt, jest popularnym miejscem wykonywania fotografii pamiątkowych przez turystów.

  Stamtąd udaliśmy się na parking aby autobusem dojechać nad jezioro maltańskie.

  W ośrodku sportowo-rekreacyjnym odbyliśmy warsztaty na temat praw fizyki po czym korzystaliśmy z atrakcji jakie proponuje ten ośrodek. Zjechaliśmy kolejką górską Adrenaline,  jeździliśmy na pontonach, graliśmy również w mini golfa.

  Na koniec zjedliśmy obiad po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Serbów.

  Do domu wróciliśmy  zadowoleni i  pełni wrażeń z odbytej wycieczki, bogatsi  w wiedzę i doświadczenia.

 • Pożegnanie zimy!

  W dniach od 08 do 10 maja 2017 r. uczniowie klasy IIIA Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Karpacza wraz z wychowawcą i pedagogiem. Zimowa pogoda niezmiernie dopisała w wędrówce górskiej. Młodzież jechała kolejką górską, przeszła wielokilometrową trasę aż do podnóża Śnieżki, na którą nie można było się wspinać z powodu złych warunków atmosferycznych. Oblodzone szczyty stanowiły poważne zagrożenie dla życia. Temperatura powietrza wynosiła minus 5 stopni Celsjusza, a grubość powłoki śnieżnej to 5 do10 cm.

  Po powrocie do ośrodka wspólne zabawy i gry umiliły czas pobytu. Młodzież wróciła zadowolona, pełna pozytywnych wrażeń, jako klasa jeszcze bardziej zintegrowana.

  Gdy wróciliśmy do domów, dużym zaskoczeniem była temperatura, jaka przywitała nas w naszym środowisku, po prostu pełnia lata po doświadczeniu uroków zimy dodała energii i nastroiła optymistycznie.

 • Informacja

             Zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które w roku szkolnym        

              2017/2018 będą uczęszczać do kl. I Szkoły Podstawowej                     

     im. Mikołaja Kopernika w Serbach, na zebranie organizacyjne,             

               które odbędzie się 20 czerwca 2017r. o godz.16.00               

                                        w świetlicy szkolnej.

  Małgorzata Walczak-Dyrektor ZS w Serbach

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć