Nawigacja

 • Nasza akcja zyskała uznanie i zainteresowanie Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej!

  http://niepodlegla.zhr.pl/akcja-pod-arsenalem-w-serbach/ - pod tym linkiem można znaleźć relację z akcji edukacyjnej, o której pisaliśmy nieco wcześniej. Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej postanowił zamieścić informację o naszej szkolnej akcji na swojej stronie internetowej, zachęcając tym samym innych uczniów do organizowania podobnych projektów, które mają uświetnić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do obejrzenia.

 • Wyróżnienie poezji Julii Klaczkowskiej

  W czerwcu Julia Klaczkowska została ponownie laureatką konkursu poetyckiego. „Strofy o przyjaźni”- to temat przewodni Dolnośląskiego Konkursu Literackiego. Komisji konkursowej spodobał się liryk Julii, w którym bardzo szczerze pisała o przyjaźni między kobietami. Organizatorem konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach

 • Wycieczka do Wrocławia

  7 czerwca 2018 odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz drugiej gimnazjum. Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas.

  We Wrocławiu zwiedziliśmy ZOO i Afrykarium, które zrobiło na wszystkich duże wrażenie: podziwialiśmy przede wszystkim ogromne, powolne i łagodne roślinożerne ssaki wodne – manaty oraz płaszczki, rekiny i wielkie żółwie, które przepływały obok nas za szybą akwarium. Z ZOO udaliśmy się tramwajem na obiad w Galerii Wroclavia, a w holu głogowskiego dworca spotkaliśmy się z rodzicami o 20.00. Podróż w obie strony minęła szybko i spokojnie, a wycieczkę uczestnicy ocenili jako „bardzo udaną”. Pogoda również dopisywała.

  Wycieczka do Wrocławia - Obrazek 1

   

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V „ Rach-Mistrz ”

  Dnia 25 maja 2018r.w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego –„Rach-Mistrz”. W konkursie wzięło udział 27 osób reprezentujących szkoły podstawowe powiatu głogowskiego. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Jakub Szeffer zajmując III miejsce i Fabian Mrozkowiak zajmując IV miejsce.

  W trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali  zadania zamknięte, otwarte, z luką, zadania typu PRAWDA–FAŁSZ. Zadania konkursowe wymagały od ucznia sprawności rachunkowej, szybkości myślenia i spostrzegawczości, a także odkrywania reguł i prawidłowości.

  Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V „ Rach-Mistrz ” - Obrazek 1Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V „ Rach-Mistrz ” - Obrazek 2

 • Wyprawka

   

  Wyprawka - Obrazek 1 Wyprawka - Obrazek 2

   

 • Stypendium wójta

  Stypendium wójta - Obrazek 1

 • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Węgla Kamiennego w Wałbrzychu oraz warsztaty ceramiczne. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w KWK „Julia”, uczniowie mogli nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także mieli możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika. Podczas warsztatów dzieci poznały techniki zdobnicze, a następnie samodzielnie ozdabiały farbami naszkliwnymi porcelanowe talerze, które stały się unikalną pamiątką po wizycie w Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni. Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka górskimi szlakami pośród labiryntów skalnych Błędnych Skał, które położone są w Parku Narodowym Gór Stołowych. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych,  panowała przyjazna i miła atmosfera. Uczestnicy wycieczki czuli się bardzo dobrze i byli zadowoleni, a zabawie towarzyszył nieustanny śmiech i dobry humor.

  Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej - Obrazek 1 Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej - Obrazek 2

  Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej - Obrazek 3 Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej - Obrazek 4

 • Finał konkursu "W pogoni za indeksem"

  Finał konkursu "W pogoni za indeksem"

  25 kwietnia 2018 w auli głównej I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie odbył się finał powiatowego konkursu

  „W pogoni za indeksem”. Po ogłoszeniu wyników odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, przygotowującym uczniów do zmagań konkursowych na etapie szkolnym, rejonowym

  i finałowym.

  Naszą szkołę reprezentowali Julita Zahorska oraz Filip Nalepiński z klasy 3b gimnazjum, którzy znaleźli się w „dziesiątce” najlepszych uczniów z powiatu w części polonistycznej, pokonując prawie 150 uczniów z Głogowa i okolic.

  Gratulujemy sukcesu laureatom oraz Ich Rodzicom.

  Finał konkursu "W pogoni za indeksem" - Obrazek 1 Finał konkursu "W pogoni za indeksem" - Obrazek 2

 • 26 maja 2018r. (sobota) o godz. 13:20 pod szkołę podstawiony zostanie autobus dla uczniów i nauczycieli, którzy wezmą udział w ostatnim pożegnaniu Patrycji. Msza św. w kościele w Grodźcu Małym o godz. 14:00.

 • .

 • „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”

  „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”

  Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z darmowych poradnikach, w których mogą zasięgnąć cennych informacji o zasadach poruszania się na drodze, zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania czy danych statystycznych. Poradniki powstały w ramach projektu popularyzacji bezpieczeństwa dzieci na drodze.

  Artykuł „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego” https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/dzieci-na-drodze lub poradnik dotyczący widoczności na drodze https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/widocznosc-dzieki-odblaskom.

 • Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem

  W środę 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole, dla uczniów klas IV-VI, odbyła się niecodzienna lekcja historii.

  Dariusz Czaja - lokalny regionalista i miłośnik historii, nauczyciel, inicjator akcji Głogów 1109 – Pamiętamy, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, a także autor książki „Poli i Stasia wędrówki po Głogowie – Przewodnik dla dzieci”.

  Pan Darek z pasją opowiadał tym razem o obronie Głogowa, pokazywał zdjęcia, rysunki różnego rodzaju machin oblężniczych, stosowanych w dawnych czasach, a także uzbrojenia rycerzy. Podsumowaniem zajęć był konkurs sprawdzający uwagę słuchaczy. Nagrodą były książeczki o obronie Głogowa. Lekcja wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów, szczególnie dużą ciekawość wzbudziły machiny oblężnicze. Na zakończenie lekcji, uczniowie wręczyli p. Darkowi kubek ze specjalną dedykacją i podziękowaniem.

  Panie Darku, dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły na kolejne lekcje.

 • !Uwaga!

  !Uwaga!

  W związku z zaplanowanymi na poniedziałek-23.04.2018r. pracami remontowymi sieci wodociągowej i przerwą w dostawie wody, zajęcia lekcyjne w tym dniu zostaną skrócone.

  Porządek dnia:

  klasy I-III zajęcia zgodnie z tygodniowym planem zajęć

  klasy IV-VII oraz oddziały gimnazjalne-lekcje po 30 minut, zgodnie z tygodniowym planem zajęć wg harmonogramu:

      1. lekcja 8.00-8.30

      2. lekcja 8.35-9.05

      3. lekcja 9.10-9.40

      4. lekcja 9.45-10.15

      5. lekcja 10.20-10.50

      Przerwa obiadowa-suchy prowiant

      6. lekcja 11.00-11.30

      7. lekcja 11.35-12.05

  Odwozy tylko I kursem

  Opieka świetlicowa dla uczniów SP zgodnie z planem, dla oddziałów gimnazjalnych opieka rozpoczyna się od  godz.12.05 ( B.Szwiergiel).

 • Zajęcia z doradcom zawodowym

  W dniu 18 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Serbach z doradcą zawodowym.

  Przybliżono następujące zagadnienia:

  • rejestracja w Urzędzie Pracy (wymagane dokumenty),
  • formy aktywizacji dla osób młodych mające na celu pomoc w znalezieniu zatrudnienia lub samozatrudnienia,
  • zawody deficytowe i nadwyżkowe,
  • 8 kluczowych kompetencji (ćwiczenia dot. umiejętności współpracy),
  • nowy system edukacji i szkolnictwa w kraju.

   

  Zdjęcia z wdarzenia na stronie internetowej PUP w Głogowie.

 • KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

  KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

  Dnia 15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literackim „Książka moim przyjacielem”. Konkurs polegał na napisaniu listu do wybranego bohatera literackiego. Wyróżnienie, dyplom i nagrodę książkową otrzymał Miłosz Kaczmarek, uczeń klasy V.

 • Wycieczka do teatru

  Dnia 20 marca 2018r. uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej, obejrzało przedstawienie pt. „ Opowieść wigilijna”. Sztukę dla młodzieży przygotował Teatr Współczesny z Krakowa, a odegrano ją na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Spektakl bardzo spodobał się uczniom. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności, a bogatej scenografii towarzyszyła piękna oprawa muzyczna i efekty świetlne.

 • Mistrz Ortografii

  Dnia 15 marca 2018r w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii ”. W konkursie wzięli udział wybrani na podstawie eliminacji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Półfinałowy etap szkolny „Najlepsi w szkole” przeprowadzony został przez nauczycieli języka polskiego, wchodzących w skład Szkolnej Komisji Konkursu Ortograficznego. Komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca na poziomie szkoły podstawowej i trzy pierwsze miejsca na poziomie gimnazjum. Tytuły Mistrza Ortografii otrzymali uczniowie, którzy  uzyskali pierwsze miejsca.

  SZKOŁA PODSTAWOWA:

  I MIEJSCE –    Klaudia Rojek  kl.VII ---   MISTRZ ORTOGRAFII

  II MIEJSCE – Anna Kudyba   kl.V

  III MIEJSCE – Małgorzata Piotrowska   kl.VI

  GIMNAZJUM:

  I MIEJSCE – Julita Zahorska  kl.IIIb   ---  MISTRZ ORTOGRAFII

  II MIEJSCE – Wikotoria Dziechciarz kl.IIIa

  III MIEJSCE – Oliwia Smolińska kl.II

 • „MÓJ WIERSZ O KOCIE”

  W lutym bieżącego roku, w związku z Narodowym Dniem Kota, który miał miejsce 17 lutego, został ogłoszony w szkole konkurs polonistyczny na napisanie wiersza o kocie. Głównym założeniem konkursu było rozwijanie talentów literackich wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas IV-VII przynieśli wiele pięknych wierszy. Spośród nich, organizatorzy wyróżnili:

  • Aleksandra Czyczyk kl. IV– I miejsce;
  • Oliwia Mrozkowiak kl.IV – I miejsce;
  • Oliwia Kołodziej kl.VI – II miejsce;
  • Julia Matysik kl. VI – III miejsce.
 • Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV

  Dnia 19 marca 2018r. uczniowie klasy IV: Aleksandra Czyczyk, Oliwia Mrozkowiak i Zachariasz Skucha zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas III przedstawienie profilaktyczne nt. szkodliwości palenia pt. ”Sąd nad papierosem”.

  Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV - Obrazek 1

  Uczniowie w sposób humorystyczny mogli dowiedzieć się o złym wpływie palenia na organizm, ale również, jak dzięki świadomości i asertywności można oprzeć się złej pokusie. Dynamiczna akcja, żywiołowa gra i przedstawiona problematyka wciągnęły wszystkich w wir akcji. Po zakończonej inscenizacji widzowie obdarowali aktorów głośnymi brawami.

  Przedstawienie profilaktyczne uczniów klasy IV - Obrazek 2

 • "MATEMATYKA MOŻE SIĘ PRZYDAĆ"

  Dnia 28 marca 2018r.w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbyła się 17 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego – „Matematyka może się przydać”. W konkursie wzięło udział 15 szkół z powiatu głogowskiego. Każdą szkołę reprezentowały 4-osobowe zespoły. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Malwina Fras, Bartosz Szwiergiel, Jakub Szeffer, Fabian Mrozkowiak.

  "MATEMATYKA MOŻE SIĘ PRZYDAĆ" - Obrazek 1

  Uczniowie rozwiązując zadania pisemnie pracowali w grupie, uczestnicząc w konkurencjach pt.: na działce, w sklepie, na wycieczce, w banku, w rozrywkach umysłowych, na zakupach oraz indywidualnie rozwiązywali na komputerach krótkie zadania ze wszystkich dziedzin matematyki. Uczniowie zajęli VII miejsce.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć