Nawigacja

 • W pogoni za indeksem

  W lutym odbyły się eliminacje szkolne powiatowe konkursu przedmiotowego z języka polskiego „W pogoni za indeksem”. W etapie szkolnym udział wzięli:

   

  1. Julia Klaczkowska, klasa 3b

  2. Filip Nalepiński, klasa 3b

  3. Julita Zahorska, klasa 3b

  4. Kinga Zawadzka, klasa 3a

  5. Ewa Pruska, klasa 3a

  6. Radek Świercz, klasa 3a.

   

  Do etapu powiatowego, który odbędzie się 21 marca o godz. 8.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie zakwalifikowali się Julita Zahorska i Filip Nalepiński, którzy znaleźli się w grupie 20 uczniów najlepszych z całego powiatu.

   

 • DZIEŃ KOBIET W KLASIE IV

  Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy z klasy IV przygotowali dla dziewczynek  niespodziankę - zabawy i krótki program artystyczny. Były życzenia i wiosenne kwiaty. Nie zabrakło również pysznego tortu i innych słodkości. W tym dniu chłopcy zachowywali się wyjątkowo, a na dziewczęcych buziach malował się uśmiech.

  DZIEŃ KOBIET W KLASIE IV - Obrazek 1

  DZIEŃ KOBIET W KLASIE IV - Obrazek 2

  DZIEŃ KOBIET W KLASIE IV - Obrazek 3

   

 • Powiatowy konkurs recytatorski „Pegazik”

  Dnia 12 marca 2018r. W głogowskim MOK-u odbył się powiatowy konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. IV Franciszek Przybylski, który wcześniej został laureatek konkursu szkolnego. W Głogowie zachwycił jurorów fragmentem prozy pt. „Brzydkie słowa” Pawła  Wakuły i pokonał wszystkich rywali zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Otworzył sobie tym drogę do Kłodzka na następny etap konkursu. Życzymy powodzenia i połamania języka.

 • Rekolekcje

  PLAN REKOLEKCJI

  12-13 marca 2018r.-poniedziałek, wtorek

  kl.I-VI
  do godz.9.10  zajęcia z wychowawcą
  9.15 Wyjście uczniów do kościoła pod opieką wychowawców
  9.30-10.20 Nauka rekolekcyjna w kościele
  10.20-10.30- Powrót do szkoły pod opieką wychowawców, zakończenie zajęć.

  Kl.VII oraz II,III a,b GG
  do godz.10.35 zajęcia zgodnie z planem
  10.45 Wyjście uczniów do kościoła pod opieką wychowawców
  11.00-12.00 Nauka rekolekcyjna w kościele
  12.10 Powrót do szkoły pod opieką wychowawców. Zakończenie zajęć.
  12.15- Zaj. pozalekcyjne oraz świetlicowe do pierwszych odwozów.

  14 marca 2018r.-środa

  kl.I-VI
  do godz.8.55  zajęcia z wychowawcą
  9.00 Wyjście uczniów do kościoła pod opieką wychowawców
  9.15-10.30 Spowiedź i Msza Święta w Kościele
  Ok.10.30- Powrót do szkoły pod opieką wychowawców, zakończenie zajęć

  Kl.VII oraz II,III a,b GG
  do godz.10.35  zajęcia zgodnie z planem
  10.45 Wyjście uczniów do kościoła pod opieką wychowawców        
  11.00-12.30 Spowiedź i Msza Święta w kościele
  Ok.12.30 - Powrót do szkoły pod opieką wychowawców. Zakończenie zajęć.

  W dniach rekolekcji świetlica szkolna pracuje od godz.7.00 do 15.30.

 • "Najmarniejszy kot jest arcydziełem"

  Z okazji Dnia Kota, który przypada w dniu 17 lutego  Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego.  Każdy uczestnik konkursu zobowiązany był do wykonania portretu kota dowolną techniką plastyczną. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Olga Rzepa zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy! :)

 • Konkursy z języka angielskiego

  W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego odbyły się w naszej szkole dwa konkursy ogólnopolskie z języka angielskiego, w których ogólnie udział wzięło 1037 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Ania Kudyba, Ewa Pruska, Jakub Rozmus, Radosław Świercz i Mateusz Zahorski. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując od 4 do 15 miejsca. Gratulujemy!

 • Uczniowie z Serbów wsparli działalność schroniska dla zwierząt „Amicus”

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Serbach zorganizowali zbiórkę karmy oraz koców dla zwierząt pogotowia „Azyl” Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom przy ulicy Portowej. W sumie zebrano kilka reklamówek niezbędnych produktów, które zawieziono na miejsce „potrzebującym” - naszym braciom mniejszym. Akcję przeprowadzono pod hasłem: Ogrzej mnie i nakarm.

  Pomysł zbiórki wypłynął od gimnazjalistów z klasy 3b, którzy pod opieką wychowawczyni zorganizowali całe przedsięwzięcie. Za udział w zbiórce dziękujemy również Rodzicom uczniów, którzy obdarowali zwierzęta.

 • 23.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Myśli Braterskiej.

 • Młodzież Zapobiega Pożarom

  23.02.2018

  W dniu 21 lutego 2018r. na sali wiejskiej w Serbach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Etap gminny przygotowany został przez nauczycieli i strażaków z OSP w Serbach. Na tym etapie turnieju w konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii klas IV – VII oraz gimnazjum.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Wójt Gminy Głogów Pani Joanna Gniewosz, dyrektor SP w Serbach Pani Małgorzata Walczak oraz władze OSP Gminy Głogów.

  Z naszej szkoły w turnieju udział wzięli następujący uczniowie: Malwina Fras, Natalia Korcz, Bartosz Szwiergiel i Dominik Włodarczyk oraz Alan Czyczyk i Radosław Świercz. Awans do etapu powiatowego uzyskał Dominik Włodarczyk.

  Wyniki:

  Kategoria IV – VII:

  II miejsce – Dominik Włodarczak,

  III miejsce – Malwina Fras,

  IV miejsce – Bartosz Szwiergiel,

  V miejsce – Natalia Korcz,

  Kategoria gimnazjum:

  III miejsce – Radosław Świercz,

  IV miejsce Alan Czyczyk,

  Gratulujemy uczniom, a Dominikowi życzymy sukcesu na następnym etapie rywalizacji.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom".

 • Test EdB

  Uczniowie klas III gimnazjum test z pierwszej pomocy mogą rozwiązać za pomocą aplikacji Socrative Student. Nazwa pokoju, którą należy podać przy logowaniu: EQXSPKB2G. Link do strony: https://b.socrative.com/login/student/. Powodzenia. :)

 • Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć"

  Zapraszamy uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie z edukacji dla bezpieczeństwa, pt. "Uczę się bezpiecznie żyć". Etap szkolny konkursu będzie jednocześnie eliminacją do konkursu na etapie regionalnym. Konkurs dla uczniów z klas I-III odbędzie się w dniu 6 marca 2018r. Początek konkursu godz. 12:45. Dla uczniów z klas IV-VI konkurs odbędzie się 7 marca 2018r. o godz. 12:45.

  Zagadnienia do szkolnego konkursu w kategorii klas I-III:

  • pierwsza pomoc:
   • złamanie zamknięte kończyny górnej,
   • krwotok z kończyny górnej,
   • osoba nieprzytomna z zachowanym oddechem,
  • transport kolejowy,
  • prąd,
  • zachowanie w lesie.

  Zagadnienia do szkolnego konkursu w kategorii klas IV-VI:

  • pierwsza pomoc:
   • krwotok z kończyny górnej połączony ze wstrząsem,
   • osoba nieprzytomna bez oddechu,
   • złamanie otwarte kończyny dolnej,
  • ochrona przyrody w Polsce,
  • poruszanie się rowerem i skuterem po mieście (znajomość znaków drogowych: ustąp pierwszeństwa przejazdu, zakaz wjazdu, początek pasa ruchu dla autobusów, zakaz ruchu w obu kierunkach, pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni, początek pasa ruchu powolnego, nakaz skrętu w prawo za znakiem, wlot drogi jednokierunkowej z prawej strony, skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skrzyżowanie rónorzędne, zator drogowy, pierwszeństwo dla pojazdów nadjężdżających z przeciwka),
  • burze, huragany i nawałnice.

  Szkołę na etapie regionalnym konkursu w Legnicy reprezentować będzie trzyosobowa drużyna. Drużyna złożona zostanie z uczniów którzy w danej kategorii wiekowej na etapie szkolnym konkursu zajmą trzy pierwsze miejsca. Powodzenia

 • Zaprogramuj Przyszłość

  W naszej szkole w klasach I-III realizowany jest ogólnopolski program "Zaprogramój Przyszłość".  W naszej szkole projekt realizownay jest przez następujących nauczycieli: Beatę Michalewicz, Agnieszkę Rajchel, Aurelię Pikulską, Martę Piatkowską i Beatę Szwiergiel. W pracy z uczniami kl. 1-3 szkoły podstawowej wykorzystują metody dostosowane do ich wieku – zaczynają od kodowania bez użycia urządzeń cyfrowych ze specjalną matą edukacyjną i grami tematycznymi, a potem włączają do tego technologię: tablety, komputery i zabawę z robotami. Należy pamiętać, że nauka programowania to przede wszystkim nauka myślenia. Wcale nie wymaga siedzenia długich godzin przed komputerem, czy opanowywania skomplikowanych operacji, z czym zwykle kojarzy się praca programisty

 • Zebranie z rodzicami

  W dniu 7 lutego 2018r. (środa) w Szkole Podstawowej w Serbah odbędzie się zebranie z rodzicami. Głównym tematem zebrania będzie podsumowanie pracy szkoły oraz osiągnięć uczniów w pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018. Początek zebrania godz. 16:00. Zapraszamy!

 • Świąteczna Akcja Charytatywna

  Jak co roku, w naszej szkole, w miesiącu grudniu zorganizowaliśmy akcję świąteczną, z której dochód przeznaczony został na pomoc i rehabilitację dzieci Fundacji „Zdążyć z pomocą”.

  Impreza odbyła się 17 grudnia na sali wiejskiej w Serbach. Młodzież sprzedawała stroiki i ozdoby świąteczne oraz pyszne ciasta pieczone przez rodziców.

  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w Jasełkach. Odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły.

  Frekwencja wśród mieszkańców jak zwykle dopisała. Zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie szczera pomoc i zaangażowanie rodziców, którym z całego serca dziękujemy.

 • Sukces gimnazjalistek w konkursie recytatorskim

  Julita Zahorska oraz Julia Klaczkowska (klasa 3b) w grudniu zostały laureatkami powiatowego konkursu poetyckiego. Julita Zahorska zajęła 3 miejsce, natomiast Julia otrzymała wyróżnienie. Ich utwory zostały wyróżnione spośród ponad 50 zestawów wierszy, które napłynęły do organizatora.

  Konkurs był organizowany przez głogowską szkołę Aslan. Dziewczyny napisały utwory, które skupiały się na temacie: Człowiek to brzmi dumnie.

  Szczególnie dziękujemy pani Zahorskiej, która odbierała nagrodę w towarzystwie gimnazjalistek i szkolnego opiekuna konkursu oraz zapewniła dojazd i odwiezienie obu nagrodzonych do domu.

  Oprócz tradycyjnych nagród w postaci książek, tym razem dodatkowym bonusem był bon pieniężny do zrealizowania w wybranym salonie Empik.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Regionalny Festiwal Kodowania.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja charytatywna.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wrocławia.

 • 04.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka 2017.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach
  ul. Ogrodowa 18
  67-200 Głogów
 • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć