Nawigacja

  • Wyjazd do Głogowa na basen

    Wyjazd do Głogowa na basen
    21.10.2009 Dnia 30 października (piątek) organizowany jest wyjazd na pływalnię Chrobry w Głogowie.Pierwsza godzina pobytu na basenie jest bezpłatna, druga płatna 5,50 zł. Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.15. Powrót uczniów będących na pływalni 1 godzinę około godziny 10.45, uczniów przebywających 2 godziny około 12.00. Obiad w tym dniu będzie po godzinie 12.00. Świetlica jest czynna normalnie.
    UWAGA! Uczniowie zobowiązani są obowiązkowo zabrać klapki. W dniu tym nie ma zajęć dydaktycznych.
  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej
    16.10.2009 Dnia 16.października odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Lidi Łuki, Barbary Bielak - Mrozowskiej i Mateusza Krasickiego. Uczniowie mieli okazję podziękować za trud włożony w wychowanie i naukę. Samorząd Uczniowski przygotował piękne jesienne bukiety dla wszystkich nauczycieli.
    Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
  • Dyrektor szkoły informuje

    Dyrektor szkoły informuje
    12.10.2009 Dzień Edukacji Narodowej zostaje przeniesiony na 16.10.2009 (piątek). Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 9.00 ubrani na galowo. Uroczystości szkolne zakończą się ok. godziny 11.30, po czym uczniowie wracają do domu. W dniu tym obiadu nie będzie, uczniowie otrzymują suchy prowiant. Świetlica szkolna jest czynna jak w każdy zwykły dzień od 7.00 do 16.00
  • Wybory Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia

    Wybory Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia
    09.10.2009 W dniu 9 października 2009 roku odbyły się w szkole wybory Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia została Pani mgr Beata Szwiergiel.
  • Sprzątanie Świata

    Sprzątanie Świata
    09.10.2009 Dzisiaj uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w akcji "Sprzątania Świata". Akcja odbywała się na terenie szkoły. Najchętniejj i najowocniej pracowali uczniowie klas I-III. Najmniej skłonni do pracy byli uczniowie klasy VI, którzy większość czasu poświęcili na pogawędki. (zdjęcia w zakładce "album fotograficzny")
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego
    28.09.2009 W dzisiejszym dniu uczniowie szkoły wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Od dwóch tygodni kandydaci na przewodniczącego SU starali się o głosy. Wywieszali plakaty informacyjne i prowadzili rozmowy z wyborcami.
    W wyborach wzięło udział 124 uczniów z 135 uprawnionych do głosowania. Oddano 122 głosy ważne i 2 nieważne.
    Przewodniczącym SU została Marlena Gniewosz, która otrzymała 45 głosów. Zastępcą przewodniczącego została Paulina Stanicka, na którą oddano 35 głosów. Skarbnikiem SU został Konrad Gronowski. Pozostali kandydaci zostali członkami SU.

    Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
    Paulina Stanicka 35
    Marlena Gniewosz 45
    Angelika Stelmachowska 12
    Klaudia Brodowska 3
    Konrad Gronowski 16
    Paweł Wołoszka 6
    Bartek Przygoda 5
    Maciej Moniatowicz 0

    Wszystkim uczniom startującym w wyborach składamy gratulacie. Równocześnie życzymy przyjemnej i owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim.
  • Informacje o profilaktyce nowej grypy A(H1N1)

    Informacje o profilaktyce nowej grypy A(H1N1)
    09.09.2009 Ten materiał stanowi propozycję Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii.
    Nie jest on dokumentem obowiązującym prawnie.

    Nowa grypa A(H1N1)
    Propozycja zaleceń dla szkół

    Ogłoszenie przez WHO fazy pandemicznej nowej grypy A(H1N1) uzasadnia wzmożoną ostrożność i przygotowanie środków zapobiegawczych mających na celu zmniejszenie szybkości szerzenia się zakażeń w społeczeństwie. Pracodawcy i pracownicy mogą w tym odegrać istotną rolę.

    Objawy nowej grypy A(H1N1) są podobne jak grypy sezonowej:
    • gorączka
    • kaszel
    • ból gardła
    • katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem
    • bóle mięśniowe i stawowe
    • ból głowy
    • dreszcze

    W około 25-30% przypadków nowej grypy mogą występować wymioty i biegunka. Podobnie jak w grypie sezonowej część zachorowań przebiega ciężko, a nawet może zakończyć się śmiercią.
    Szerzenie się nowej grypy, podobnie jak grypy sezonowej, odbywa się przez zakażenia drogą powietrzną i kropelkową. Możliwe jest też przenoszenie się zakażenia przez dotykanie przedmiotów zanieczyszczonych śliną lub wydzieliną dróg oddechowych osoby chorej i następnie dotykanie śluzówki osoby zdrowej.

    Szkoła jest miejscem gdzie kontakty między uczniami są bardzo bliskie i gdzie choroby szerzące się drogą powietrzną mogą przenosić się szczególnie łatwo. Zakażeni uczniowie mogą też stanowić źródło zakażenia dla swych rodzin oraz innych członków społeczeństwa.
    Skuteczność zapobiegania szerzeniu się zakażeń wirusem nowej grypy wśród uczniów szkół zależy w dużym stopniu od harmonijnej współpracy z lokalną inspekcją sanitarną oraz z rodzicami. Naturalnym koordynatorem tych działań powinny być dyrekcje szkół oraz terytorialnie właściwe Kuratoria.
    Przygotowania do działań profilaktycznych, w tym zaopatrzenie szkół w środki czystości oraz przeprowadzenie instruktażu dla rodziców i uczniów powinno być wykonane niezwłocznie. Natomiast działania o charakterze administracyjnym powinny być podejmowane adekwatnie do sytuacji w okresie szerzenia się zakażeń wirusem nowej grypy A(H1N1), przez uprawnione do tego organa.
    Zarządzeniem o daleko idących konsekwencjach jest decyzja o zamykaniu szkół w okresie epidemii. Porozumienie w sprawie procedur zamykania szkół, uzgodnień poprzedzających decyzję, zakresu powiadomień o decyzji oraz działań związanych z organizacją opieki nad dziećmi w okresie zamknięcia szkoły, jak również procedury dotyczące ponownego jej otwarcia powinny być ustalone jak najszybciej między odpowiednimi terytorialnie Kuratoriami oraz jednostkami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Procedury te mogą być uzgadniane na szczeblu lokalnym lub ministerialnym, ale kompetencje odpowiednich jednostek administracyjnych i zakres obowiązujących uzgodnień nie powinny budzić żadnych wątpliwości w momencie konieczności podejmowania decyzji.

    Co powinien zrobić personel szkoły dla ochrony uczniów i pracowników?
    • Zorganizować i przeprowadzić szkolenie lub serię szkoleń z zakresie zapobiegania szerzeniu się zakażeń wirusem nowej grypy A(H1N1) dla uczniów oraz dla rodziców.
    • W okresie przygotowawczym konieczne jest sprawdzenie kanałów łączności szkoły z rodzicami i możliwości szybkiego ich powiadamiania.
    • Prowadzić aktywną politykę zapobiegania zakażeniom przez dostarczanie materiałów informacyjnych na temat zachowania w szkole, mycia rąk, higieny kaszlu i czyszczenia nosa oraz promować w szkole zachowania zmniejszające prawdopodobieństwo zakażenia.
    • Zachęcać do szczepień przeciw grypie sezonowej oraz nowej grypie A(H1N1). Wskazane może być uzgodnione z lekarzem zorganizowanie akcji szczepień dla uczniów. Sfinansowanie takiej akcji przez lokalny samorząd byłoby bardzo pożądane.
    • W razie wystąpienia objawów grypowych wymagać od rodziców zgłoszenia dziecka do lekarza i do tego czasu pozostania w domu, a w przypadku stwierdzenia takich objawów u ucznia w szkole natychmiast umieścić go w pomieszczeniu odosobnionym i jeśli są to objawy o niewielkim nasileniu powiadomić rodziców o konieczności odebrania ucznia ze szkoły, a w przypadku ciężkiego zachorowania odesłać ucznia transportem sanitarnym do szpitala zakaźnego lub innego, wyznaczonego do leczenia grypy, uzgadniając to z rodzicami/opiekunami dziecka.
    • Zapewnić miejsca do mycia rąk lub ich dezynfekcji odpowiednimi preparatami alkoholowymi (≥60%) i zapewnić wyposażenie tych miejsc w odpowiednie środki i materiały.
    • Zapewnić higienę miejsc przebywania uczniów i codzienne ścieranie powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wydzielinami i których mogą dotykać uczniowie. Znaczną część tych zbiegów higienicznych mogą wykonywać sami, odpowiednio poinstruowani, uczniowie. Czas zakaźności wydzielin poza organizmem człowieka wynosi 2-8 godzin.
    • W uzasadnionych przypadkach, po konsultacji z lekarzem lub epidemiologiem, zalecić noszenie maseczek ochronnych na nos i usta na terenie szkoły i w drodze do niej.

    Co może zrobić uczeń i jego rodzice, aby zredukować prawdopodobieństwo szerzenia się zakażeń w szkole?
    • Pozostać w domu w razie choroby. Jeżeli objawy odpowiadają wymienionym wyżej objawom grypy, należy pozostać w domu 7 dni od wystąpienia objawów lub 1 dzień po ustąpieniu objawów, jeżeli objawy trwają 7 dni lub dłużej.
    • W czasie kaszlu lub czyszczenia nosa zakrywać nos i usta chusteczką jednorazową, którą po jednorazowym użyciu należy wyrzucić, a ręce umyć starannie wodą z mydłem.
    • W rozmowie unikać bliskich kontaktów twarzą w twarz. W tym szczególnym przypadku uzasadnione jest rozmawianie z głową odwróconą od rozmówcy.
    • Unikać dotykania palcami ust, nosa i powiek oczu.
    • Poza szkołą unikać przebywania w pomieszczeniach z kilkoma osobami na raz, a szczególnie masowych zgromadzeń i sportów kontaktowych.
    • Przestrzegać zasad higienicznych wynikających z instrukcji uzyskanych w szkole również w domu i we wszystkich sytuacjach pozaszkolnych.

    Postępowanie z uczniami narażonymi w szkole na kontakt z potwierdzonym przypadkiem nowej grypy A(H1N1)

    Jak postępować w przypadku, gdy do szkoły przyjdzie uczeń z objawami grypy, jeżeli nowa grypa szerzy się w miejscowości, gdzie znajduje się szkoła?
    • O sytuacji należy niezwłocznie powiadomić rodziców chorego ucznia
    • Należy ucznia umieścić w pomieszczeniu, gdzie nie przebywają inni ludzie. W przypadku objawów o niewielkim nasileniu powiadomić rodziców o konieczności odebrania ucznia ze szkoły, a w przypadku ciężkiego zachorowania odesłać ucznia transportem sanitarnym do szpitala zakaźnego lub innego, wyznaczonego do leczenia grypy, w porozumieniu z rodzicami/opiekunami dziecka.
    • Jeśli uczeń z objawami grypy ma powód wejścia do pomieszczenia z innymi ludźmi, winien zakryć nos i usta chusteczką jednorazową lub płatkiem ligniny, albo, jeżeli jest taka możliwość, założyć maseczkę ochronną na nos i usta.

    Co należy zrobić dla uczniów, którzy mieli kontakt ze osobą, u której potwierdzono, lub podejrzewano zakażenie wirusem nowej grypy A(H1N1)?
    • Należy poinformować rodziców o tym kontakcie i możliwości zakażenia.
    • Zalecić im codzienne pomiary temperatury i obserwację, czy nie występują u ucznia objawy grypy w ciągu 7 dni od kontaktu.
    • Zalecić im nie posyłanie ucznia do szkoły i zgłoszenie się do lekarza w przypadku wystąpienia objawów grypowych w ciągu 7 dni od kontaktu.
    Prof. dr hab. Andrzej Zieliński
    Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii

    *źródło: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
    www.kuratorium.wroclaw.pl
  • Informacje o udzielaniu świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Głogów w roku szkolnym 2009/2010

    Informacje o udzielaniu świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Głogów w roku szkolnym 2009/2010
    UWAGA! Termin składania wniosków o stypendia szkolne i zasiłki szkolne w roku szkolnym 2009/2010 mija 15 września 2009.
    Szczegółowe informacje w OGŁOSZENIACH.
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
    02.09.2009 Drodzy uczniowie!

    Ku ogólnemu zadowoleniu i powszechnej radości po raz kolejny rozpoczęliśmy rok szkolny. W tym roku pierwszy dzwonek usłyszeliśmy wspólnie z gimnazjum. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Wójt Gminy Głogów Andrzej Krzemień. Uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Serbach przywitały Panie Dyrektor Agnieszka Rajchel i Urszula Czahajda. Całość umilił krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej.


    A teraz czas do klas i do ….nauki. Życzymy samych sukcesów i oby rok szkolny 2009/2010 okazał się szczęśliwy dla wszystkich – uczniów i nauczycieli.
  • Mamy nową pracownię.

    Mamy nową pracownię.
    26.05.2008

     

    W ramach ogólnopolskiego programu pt. "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinansowano przez Unię Europejską nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową. Na wyposażenie pracowni składa się jedenaście komputerów, z czego dziesięć będzie dostępnych dla uczniów. Każdy komputer wyposażony jest w system operacyjny Windows Vista i ma dostęp do Internetu. Dodatkowo szkoła otrzymała laptop i projektor multimedialny.

  • WITAMY W NASZEJ SZKOLE

    18.11.2007 MAMY ZASZCZYT POWITAĆ WAS W NASZEJ SZKOLE, TO SZKOŁA Z TRADYCJAMI ALE NOWOCZESNA, PEŁNA UCZNIOWSKIEGO GWARU I ŚMIECHU.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach
    ul. Ogrodowa 18
    67-210 Głogów
  • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć