Nawigacja

  • Między nami czytelnikami

    Między nami czytelnikami

    W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum biorą udział w trzystopniowej grze czytelniczej „Między nami czytelnikami” organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Naukowe.

    Gra ma na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania są tak opracowane, żeby zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.

    Gra zostanie rozstrzygnięta pod koniec roku szkolnego.

    Dotychczas obie klasy gimnazjum wysłały do organizatora pierwszy formularz zgłoszeniowy z wykonania zadania nr 1, które polegało na przygotowaniu potrawy inspirowanej wybraną lekturą. 3B zainspirowała Biblia, a 3a - „Dziady” Adama Mickiewicza. Do formularza zgłoszeniowego zostały dołączone zdjęcia z przygotowania potrawy.

    Opiekunem akcji edukacyjnej jest Adriana Kruszewska.

  • Światowy Dzień Rzucania Palenia

    Światowy Dzień Rzucania Palenia

    W dniu 20 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W związku z tym na terenie szkoły zorganizowana została kampania zdrowotna promująca zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. W związku z powyższym w budynku szkoły wywieszono plakaty i hasła antynikotynowe. Dla uczniów klas IV – VI SP i I – III GIM zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Dwa Światy” oraz  konkurs wiedzy o szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie mieli możliwość degustacji zdrowej żywności w formie warzyw i owoców, jak również obejrzenia  prezentacji multimedialnej.

    Odbył się także apel podsumowujący akcję podczas którego wyróżnionym w konkursach uczniom wręczono nagrody i dyplomy.

    Wyniki konkursu plastycznego

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    I miejsce – Maksymilian Żak          kl. VI

    II miejsce – Jakub Krasicki            kl. V

    III miejsce – Paulina Bojko             kl. V

    GIMNAZJUM

    I miejsce – Klaudia Przespolewska            kl. IIIa

    II miejsce – Gabriela Gettner                     kl. Ia

    III miejsce – Adrian Cichoń                       kl. Ia

    Wyniki konkursu z wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu

    SZKOŁA PODSTAWOWA

     I miejsce –  Oliwia Smolińska kl. V

    II miejsce – Julita Zahorska kl. VI

    III miejsce – Maria Pasek kl. V

    GIMNAZJUM

     I miejsce –  Natalia Sołtys

    II miejsce – Julia Urzada

    III miejsce – Michał Szymański

  • Śniadanie daje moc!

    Śniadanie daje moc!

    „Śniadanie daje moc” to ogólnopolski, trwający cały rok szkolny, projekt edukacyjny promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, p. Aurelią Pikulską uczestniczą w realizacji tego projektu i należą do Klubu Śniadanie Daje Moc. W klubach, podczas zajęć edukacyjnych najmłodsi zdobywają cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania.

    Dnia 7 listopada 2014 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowego Śniadania.     W związku z tym uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i we współpracy z rodzicami przygotowali w klasie zdrowe śniadanie składające się z przepięknie skomponowanych kanapek, własnoręcznie przygotowanych twarożków oraz wykonanych ze zdrowych produktów np. muchomorków, jeżyków i myszek. Omówione zostały również zasady przygotowywania zdrowych posiłków, a także korzyści płynące ze zdrowego odżywiania.

  • Polska Gola!

    Polska Gola!

    To był wspaniały wyjazd. Niewiarygodna, niesamowita i niepowtarzalna atmosfera towarzyszyła meczowi reprezentacji Polski w piłce nożnej. Grupa 56 osób z Serbów i Przedmościa dopingowała drużynę narodową w starciu z reprezentacją Szwajcarii.

    Mecz od pierwszej do ostatniej minuty trzymał w napięciu. Dużo składnych akcji, wiele sytuacji podbramkowych, a co najważniejsze cztery bramki sprawiło, że mecz oglądało się wyjątkowo.

    Czekamy na kolejny mecz. Musimy tam być!

  • Projekt "Krokus"

    Projekt "Krokus"

        Dnia 17 listopada 2014 roku przedstawiciele samorządów uczniowskich gimnazjum Zespołu Szkół w Serbach tradycyjnie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Krokus”. Podczas czwartej godziny lekcyjnej uczniowie pod opieką Adriany Kruszewskiej, nauczycielki języka polskiego w gimnazjum, posadzili cebulki żółtych krokusów w trzech klombach przed szkołą. Za kilka miesięcy, na wiosnę, krokusy pięknie zakwitną i upamiętnią w ten sposób ofiary Holokaustu, szczególnie te najmłodsze. Organizatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Krokus” jest Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską.

    Organizatorem akcji w szkole jest Adriana Kruszewska, nauczycielka języka polskiego w gimnazjum.  

  • Kulturalny Korespondent

    Kulturalny Korespondent

    Dnia 14 listopada 2014 roku Dominik Kowal, uczeń klasy 3b gimnazjum wziął udział w wojewódzkim konkursie literackim „Kulturalny Korespondent” organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

    Celem konkursu było napisanie recenzji z wydarzenia kulturalnego. Dominik zrecenzował spektakl muzyczno-słowny, który obejrzał w Synagodze Pod Białym Bocianem podczas wycieczki we Wrocławiu. Do pracy konkursowej załączył zdjęcia budynku synagogi.

    Wyniki konkursu będą znane pod koniec listopada 2014r.

    Opiekunem i recenzentem pracy konkursowej Dominika Kowala była Adriana Kruszewska, nauczycielka języka polskiego w gimnazjum.

  • Gdzie wy macie Polskę

    Gdzie wy macie Polskę

    Inscenizacja pt. „Gdzie wy macie Polskę” miała na celu uświadomienie młodemu odbiorcy tego, że ich rówieśnicy, którym przyszło żyć w tamtych czasach walczyli i ginęli za wolną Polskę abyśmy mogli dzisiaj żyći uczyć się w wolnym kraju.

    Głównymi aktorami byli:

    • Krzysztof Mróz – 13 letni obrońca Lwowa,
    • Justyna Michalewicz – sanitariuszka z bitwy pod Warszawą,
    • Dominik Kowal – 11letni uczestnik Powstania Warszawskiego,
    • Marta Werwińska – harcerka Szarych Szeregów,
    • Angelika Miklas – technomaniaczka,
    • Daria Wodnicka – technomaniaczka.

     

    Uroczystość uświetnił zespół wokalny w składzie: Michaela Vasicek, Hanna Stacherczak, Wiktoria Dziechciarz, Oktawia Krzemińska, Julia Szych, Weronika Maliszewska, Wiktoria Bar, Gabriela Gertner, Sara Sznicer, Karolina Onoszko, Zuzanna Kaube, Marcel Szulga, Dominik Graczyk, Jacek Szymański, Paweł Sznajder.

    Uczniowie zaśpiewali piosenki:

    • „My, Pierwsza Brygada”
    • „Deszcz jesienny, deszcz” solo w wyk. J. Szych, W. Maliszewska
    • „Pałacyk Michla”
    • „Legiony”
    • „Biały krzyż” solo w wyk. P. Sznajder

    Apel został przygotowany przez Panią Arletę Nowak, Panią Katarzynę Gałczyk i Pana Kamila Sobcaka.

  • Informacja

    Informacja

    W dniu 19 listopada 2014r. od godziny 15: 30 do godziny 16: 30 odbędą się w szkle spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

  • II Głogowski Bieg Papieski

    II Głogowski Bieg Papieski

                Dnia 16 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbył się II Głogowski Bieg Papieski. Bieg stanowił bardziej formę radosnego uczczenia dzieła Świętego Jana Pawła II niż sportowej rywalizacji. Bieg odbył się w ramach obchodów Głogowskiego Tygodnia Papieskiego. W biegu brali udział uczniowie z głogowskich gimnazjów i z okolic. Udział wzięli również uczniowie naszego gimnazjum w składzie:

     Dominik Ochej, Marcel Zborowski, Jakub Wawrzyniak, Paweł Sznajder, Klaudiusz Klimczuk, Konrad Pawęzka, Julia Szych, Wiktoria Bar ,Oktawia Krzemińska, Dominik Ochej zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki. Osoba odpowiedzialna : Anna Zagórniak .

  • Jedziemy do Wrocławia

    Jedziemy do Wrocławia

    Plan wycieczki:

    • 7.42 - 9.42 – przejazd do Wrocławia;

    • 11.00 – 12.00 – spektakl słowno-muzyczny „Mordechaj Gebirtig” w Synagodze pod Białym Bocianem

    • 12.15 – 13.30 – spacer po rynku i posiłek w MacDonaldzie

    • 14.00 – 16.30 – seans filmowy „Miasto 44” w Multikinie „Arkady”

    • 16.30 – 18.20 - obiadokolacja w Multikinie „Arkady”

    • 18.52 – 21.03 – przejazd powrotny do Głogowa.

    Rodzice uczniów proszeni są o zorganizowanie dojazdu z miejsca zamieszkania do dworca w Głogowie przed wyjazdem do Wrocławia oraz z dworca w Głogowie do miejsca zamieszkania po powrocie. Jeden rodzic może zabrać autem kilkoro uczniów. Każdy uczeń musi mieć ze sobą ważną (podbitą) legitymację szkolną! Zbiórka uczniów o 7.30 rano w głównym holu dworca kolejowego w Głogowie! W wycieczce biorą udział uczniowie trzecich klas gimnazjum (20 osób). Kierownik wycieczki – Adriana Kruszewska (naucz. języka polskiego). opiekun wycieczki – Arleta Nowak (naucz.historii i geografii, wych.klasy IIIa). Uczniowie pozostają pod opieką ww. nauczycieli od 7.30 – 21.30.

     

  • Zdolny Ślązaczek

    Zdolny Ślązaczek

    Zdolny Ślązaczek” jest konkursem wojewódzkim skierowanym do uczniów szkół podstawowych klas IV- VI z terenu województwa dolnośląskiego. Etap szkolny konkursu odbył się 15 października o godzinie 12.00 i wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy szóstej. Najlepiej zaprezentował się Miłosz Jandziak, który uzyskał 19 pkt i tym samym znalazł się wśród 10 najlepszych uczniów z powiatu głogowskiego, którzy powalczą 12 listopada o etap wojewódzki.. Wyniki uzyskane przez uczestników etapu szkolnego:

    1.   Miłosz Jandziak – 19 punktów

    2.   Radosław Świercz – 16 punktów

    3.   Julita Zahorska – 15 punktów

    4.   Wiktoria Dziechciarz – 10 punktów.

  • Dominik zadziwi komisję NBP

    Dominik zadziwi komisję NBP

     Dominik Kowal, uczeń klasy 3b wziął udział w konkursie literackim organizowanym przez Narodowy Bank Polski w Warszawie. Konkurs polegał na napisaniu wypracowania na temat: „Umiesz liczyć, licz na siebie. Moje sposoby dorobienia do kieszonkowego”. 15 października 2014r. praca konkursowa została wysłana do organizatora w formie formularza internetowego.

    Wyniki będą znane w połowie grudnia.

    Praca Dominika została zrecenzowana pod względem formalnym przez Adrianę Kruszewską, nauczycielkę języka polskiego i opiekuna tegoż konkursu.

  • ZDolny Ślązaczek - Gimnazjalista

    ZDolny Ślązaczek - Gimnazjalista

     Dnia 16 października 2014r. w Zespole Szkół w Serbach odbyły się szkolne eliminacje „zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty” z części humanistycznej. Arkusz zawierał 40 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru (połowa odnosiła się do wiedzy polonistycznej, a druga połowa – do części historycznej). W tej części konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum: Dominik Kowal (24/40), Jacek Szymański (20/40), Bartosz Olborski (19/40), Marta Werwińska i Kinga Jurkowska ( 16/40), Justyna Michalewicz i Julia Urzada (15/40), Klaudia Przespolewska (13/40) oraz Angelika Miklas (11/40).

    Wyniki konkursu nie są jeszcze znane. Etap powiatowy odbędzie się w połowie listopada.

    Opieka nad częścią humanistyczną konkursu (powielenie arkuszy, sprawdzenie arkuszy, wpisanie wyników na internetowej platformie konkursu oraz spisanie protokołu z konkursu – Adriana Kruszewska.

  • Pasowanie pierwszaków:)

    Pasowanie pierwszaków:)

    Następujący uczniowie klasy pierwszej: Mateusz, Aleksandra, Daria, Miłosz, Zuzanna, Dawid, Kacper, Filip, Igor, Hania, Bartosz, Oliwia, Aleksandra, Gabrysia, Bastian, Franciszek, Zachariasz, Paweł, Julia, Artur, Jakub, Emil i Tobiasz w dniu 23 października 2014r. stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Serbach. Doskonale przygotowani przez wychowawczynię p. Beatę Michalewicz prezentowali swoje zdolności w recytowaniu wierszy, śpiewaniu piosenek i odgadywaniu zagadek. Po części artystycznej pierwszaki złożyli przysięgę, a następnie  zostali przez Panią dyrektor Małgorzatę Walczak uroczyście pasowania na uczniów klasy pierwszej. Nowym uczniom życzymy samych sukcesów w szkole. Zdjęcia z pasowania można oglądać w zakładce album fotograficzny.

  • Pierwsza lekcja internetowa

    Pierwsza lekcja internetowa

    Trzydziestu ośmiu uczniów klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej uczestniczyło  w lekcji internetowej poświęconej historii Żydów polskich. Lekcji odbyła się w czwartek na drugiej godzinie lekcyjnej w sali nr 11 i wyświetlana była na ekranie za pomocą projektora. W całej Polsce udział w lekcji internetowej wzięło ok 80 tysięcy uczniów. Muzeum Historii Żydów Polskich, które było organizatorem opisanego wydarzenia przygotowało także konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Żeby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na trzy następujące pytania:

    1 Co to jest bima?

    2. Jakich przedmiotów używa się w czasie szabatu? Wymień 3.

    3. Ilu Warszawiaków przed II wojną światową było Żydami? Podaj przybliżoną wartość w procentach.

    Odpowiedzi należy przesyłać na następujący adres e-mailowy: lekcjanazywo@polin.pl.  Część odpowiedzi powinniście znać dzięki udziałowi w lekcji, część - musicie wyszukać w książkach lub w Internecie. Do wygrania są kalendarze żydowskie i gra "Polin" opierająca się na skojarzeniach między symbolem i jego znaczeniem.

  • Zebranie z rodzicami!

    Zebranie z rodzicami!

    Przypominamy, że w dniu 22 października 2014r. odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami. Zebranie rozpocznie się o godzinie 16:00 ogólnym spotkaniem, a następnie odbędzie się spotkanie z wychowawca klas w wyznaczonych salach lekcyjnych, gdzie omówione zostaną sprawy bieżące i postępy w nauce uczniów klasy.

  • Polska-Szwajcaria musisz tam być!

    Polska-Szwajcaria musisz tam być!

    Byliśmy na meczu Polska-Irlania było super, ale teraz może być jeszcze lepiej. W dniu 18 listopada we Wrocławiu będziemy dopingować naszą reprezentację w piłce nożnej w meczu towarzyskim z reprezentacja Szwajcarii. Bilet wstępu na mecz 50 zł, a koszty wyjazdu będą zależeć od ilości chętnych. Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 22 października w bibliotece szkolnej. Na mecz mogą jechać nasi uczniowie, jak ich rodzice i rodzeństwo. Jedź i dopinguj naszych piłkarzy. 

  • Multimedialna lekcja

    Multimedialna lekcja

    Już w czwartek po raz pierwszy uczniowie klasy szóstej i piątej szkoły podstawowej wezmą udział w lekcji multimedialnej. Tematem zajęć będzie historia Żydów polskich. Lekcję dla szkół podstawowych poprowadzą bracia Tkacz, którzy zagrali w filmie Biegnij, chłopcze, biegnij. Aktorzy opowiedzą o obyczajowości oraz kulturze Żydów. Lekcja będzie dostępna bezpłatnie i bez logowania na stronie internetowej Muzeum POLIN, NINATEKI EDU i Programu 1 Polskiego Radia. Transmisję będzie można również obejrzeć na żywo w telewizji w TVP Historia lub wysłuchać jej na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
    W naszej szkole lekcja odbędzie się  23 października w godzinach od 9:00 do 9:40. Ponizej umieszczamy link do spotu reklamującego udział w lekcji: https://www.youtube.com/watch?v=JIezqtV1sSE

     

  • Klasa w lesie - dzieci na łonie przyrody

    Klasa w lesie - dzieci na łonie przyrody

    Uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej wybrali się w dniu dzisiejszym na wycieczkę do lasu. Celem wyjścia było poszukiwanie w lesie oznak jesieni. Dzieci wspólnie z wychowawczynią i Panią pedagog znalazły grzyby, liście, szyszki, żołędzie i oczywiście gałęzie, które doskonale nadawały się do walki "na miecze" :):p. Pobyt w lesie zakończył się pełnym sukcesem dydaktycznym. Zdjęcia z pieszej wycieczki w zakładce album fotograficzny. 

  • Czy pobiliśmy rekord?

    Czy pobiliśmy rekord?

    Uczniowie Zespołu Szkół  w Serbach uczestniczyli w akcji jednoczesnego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się 16 października, czyli w Europejskim Dniu Przywracania Krążenia. W zeszłym roku  na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W tym roku do akcji przystąpiła również nasza szkoła, a jednocześnie RKO wykonywało 60 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Filmik z akcji można zobaczyć pod tym linkiem: http://youtu.be/92KruCncMM0. O tym, czy udało się pobić zesłoroczny rekord dowiemy się pod koniec przyszłego tygodnia. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach
    ul. Ogrodowa 18
    67-210 Głogów
  • (76) 833 13 13

Galeria zdjęć