.
ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW
DO ZESPOŁU SZKÓŁ W SERBACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dyrektor Zespołu Szkół w Serbach informuje, iż obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
W związku z tym, dzieci z rocznika 2009 oraz te, którym odroczono spełnianie obowiązku szkolnego o jeden rok, objęte są obowiązkiem szkolnym. Zgłoszenia do szkoły dokonują rodzice.
Dzieci te obowiązkowo powinny być zapisane do I klasy szkoły podstawowej.
Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli wykazuje psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej i korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo nie uczęszczało do przedszkola, ale posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Dziecko, które zostało wcześniej przyjęte do szkoły podstawowej, jest zwolnione z obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.
PRZYJMOWANIE DO SZKOŁY DZIECI, KTÓRE CHCĄ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ
W KLASIE PIERWSZEJ I DRUGIEJ
DO OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SERBACH należą dzieci zamieszkałe
w Serbach.
KRYTERIA REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Kryterium podstawowe: kryterium obwodowe
Kryterium dodatkowe w przypadku posiadania wolnych miejsc ( dotyczy dzieci spoza obwodu):
a) W trakcie roku szkolnego rodzice planują zamieszkać w obwodzie szkoły – wartość 20 pkt.;
Terminarz rekrutacji do SP w Serbach:
Przyjmowanie zgłoszeń: od 10 marca do 10 kwietnia 2016 r. do godz. 15.00
Weryfikacja i zatwierdzanie zgłoszeń: do 15 kwietnia 2016r. do godz. 14.00
Udostępnienie rodzicom informacji o wynikach rekrutacji – lista uczniów przyjętych i
nieprzyjętych do szkoły oraz informacja o wolnych miejscach: 18 kwietnia 2016r.
REKRUTACJA DO GIMNAZJUM
Do klasy I gimnazjum przyjmowani są absolwenci szkoły podstawowej zamieszkali w obwodzie szkoły, natomiast uczniowie spoza rejonu są rekrutowani w oparciu o kryteria wewnętrzne i w miarę posiadania wolnych miejsc.
DO OBWODU GIMNAZJUM GMINNEGO W SERBACH należą dzieci zamieszkałe
w Serbach, Starych Serbach, Grodźcu Małym, Kluczach, Krzekotowie, Wilkowie.
Terminarz rekrutacji do Gimnazjum Gminnego w Serbach:
Przyjmowanie podań: od 1 do 24 czerwca 2016 r. do godz. 15.00
Składanie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopii zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: od 24 do 30 czerwca 2016r.
Weryfikacja i zatwierdzanie podań: 1 lipca 2016r. do godz. 14.00
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do gimnazjum oraz informacja o wolnych miejscach: do 2 lipca 2016r. godz. 15.00
Złożenie przez kandydatów zakwalifikowanych: oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: do 7 lipca 2016r.
KRYTERIA REKRUTACJI DO GIMNAZJUM
Kryterium podstawowe: kryterium obwodowe
Kryterium dodatkowe ( dotyczy dzieci spoza obwodu):
Poza kryteriami, do gimnazjum przyjmowani są laureaci konkursów o zasięgu co najmniej powiatowym.
Karty zgłoszeń dostępne są w sekretariacie Zespołu Szkół w Serbach.
!!! UWAGA !!!
O PRZYJĘCIU UCZNIA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
I GIMNAZJUM GMINNEGO W SERBACH NIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!
Wielka Liga Czytelników jest to ogólnopolski konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1 – 6 szkoły podstawowej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV – VI szkoły podstawowej. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wielka Liga” oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach. Konkurs wspierany jest również przez następujące podmioty:
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 6 uczniów. Czterech uczniów uczestniczyło na poziomie klas I-III, a dwoje w kategorii klas starszych szkoły podstawowej. Do finału etapu szkolnego konkursu awansowali następujący uczniowie:
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie przeczytali po 10 książek przygotowanych przez organizatora konkursu. W finale etapu szkolnego konkursu, młodsi uczniowie rozwiązywali test na podstawie książki „Kubuś Puchatek”, natomiast Kornelia rozwiązywała test na podstawie książki „Sposób na Alcybiadesa”.
Wszyscy uczniowie awansowali do etapu półfinałowego, który odbył się 15 kwietnia 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie. Ogółem w całej Polsce w etapie półfinałowym konkursu Wielka Liga Czytelników udział wzięło ponad 400 drużyn. Naszym drużynom nie udało się awansować do finału konkursu.
Gratulujemu naszym ucznion wytrwałości w czytaniu.
Konkurs „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” został zorganizowany po raz piąty przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski.
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli uczniowie z klasy II i III, którzy uczęszczają na zajęcia z Edukacja dla bezpieczeństwa. Uczniowie pod opieką: p. Mateusza Krasickiego p. Lidii Łuki, p. Moniki Marut-Fras, i p. Beaty Szwiergiel i wykonali tablicę edukacyjną, która podejmowała tematykę ratowania życia ludzkiego.
Praca naszych uczniów nie znalazła się wśród 16 laureatów pierwszego etapu konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować (do konkursu napłynęło ponad 150 prac).
W dniu 13 kwietnia uczniowie klasy drugiej, trzeciej i piątej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Ewą Chotomską. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Serbach, a zorganizzowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie.
Relację oraz zdjęcia z wydarzenia można przeczytać i obaczyć na stronie biblioteki publicznej lub pod linkiem.
Z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” w Zespole Szkół w Serbach podjęto szereg inicjatyw, których celem było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z Internetu oraz pokazanie dobrych praktyk radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, na które możemy trafić przeglądając Internet.
Począwszy od 15 lutego aż do końca miesiąca w bibliotece szkolnej wywieszona została gazetka ścienna pt. „ Dziecko w sieci”, która została opracowana przez Panią Miłosławę Jaźwiecką-Belter i udostępniona jest na stronie: www.bibliotekawszkole.pl.
W każdej klasie szkoły podstawowej przeprowadzono zajęcia dydaktyczne, tematycznie związane z bezpieczeństwem w Internecie.
W szkole podstawowej zrealizowano następujące tematy:
Dnia 4 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii.
W konkursie wzięli udział wybrani i chętni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Półfinałowy etap szkolny „Najlepsi w szkole” przeprowadzony został przez nauczycieli języka polskiego, wchodzących w skład Szkolnej Komisji Konkursu Ortograficznego.
Komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca na poziomie szkoły podstawowej i trzy pierwsze miejsca na poziomie gimnazjum. Tytuły Mistrza Ortografii otrzymali uczniowie, którzy uzyskali pierwsze miejsca. Na wygranych czekają medale, dyplomy i nagrody.
Dyktanda dla uczniów czytała Dyrektor Zespołu Szkół w Serbach pani Małgorzata Walczak.
Organizatorkami konkursu były panie uczące w szkole języka polskiego: Anna Kruszewska i Barbara Walczak.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I MIEJSCE – Michaela Vaśićek kl.VI --- MISTRZ ORTOGRAFII
II MIEJSCE – Ewelina Ochej kl.V
III MIEJSCE – Olga Rzepa kl.IV
GIMNAZJUM:
I MIEJSCE – Wiktoria Dziechciarz kl.Ia --- MISTRZ ORTOGRAFII
II MIEJSCE – Angelika Śmigielska kl.III
III MIEJSCE – Paulina Rojek kl.IIa
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!! Zdjęcia z konklursu dostępne w zakładce album fotograficzny lub tutaj.
W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej wzięli udział w powiatowym konkursie czytelniczym „Akademia Pana Kleksa”. Konkurs zorganizowany został w Zespole Szkół w Przedmościu przez p. Beatę Kalinowską – Augustyniak. Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkoły w Białołęce, Przedmościu i Serbach. Konkurs odbył się w formie rywalizacji drużynowej. Każda drużyna liczyła troje uczniów. Dwoje uczniów odpowiadało na pytania (w naszej drużynie byli to: Piotr Szomko i Olga Rzepa) a trzeci uczeń malował Pana Kleksa (u nas w malarza wcieliła się Julia Matysik).
Konkurs składał się z dziesięciu konkurencji. Trzy konkurencje polegały na odpowiadaniu na zadawane przez prowadzącego pytania. Jedna konkurencja polegała na dopisaniu zadań do imion chłopców. W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli określić, jaki smak ma poszczególna barwa. Uczniowie rozwiązywali również krzyżówki, dokańczali zdania oraz przedstawiali wybraną postać z książki. Olga i Piotr przedstawili wspólnie Pana Ambrożego Kleksa. Ostatnia konkurencja polegała na wykonaniu plakatu i z tego zadania Julia wywiązała się bardzo dobrze i uzyskała maksymalną ilość punktów. Po zsumowaniu wyników za poszczególne konkurencje okazało się, że nasza drużyna zdobyła 33 pkt i wygrała konkurs. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Białołęki, a na trzecim z Przedmościa. Zdjęcia można obejrzeć w zakładce album fotograficzny lub clicając tu.
Gratulujemy naszym uczniom wygranej i życzymy kolejnych sukcesów!
1 marca 2016 uczennice naszego gimnazjum: Paulina Rojek z 2a, Patrycja Nawracaj z 2b oraz Oktawia Krzemińska z 2a wzięły udział w Konkursie Historyczno-Plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów wraz z głogowską Grupą Historyczną „Polska Walcząca” im. Henryka Kończykowskiego ps. Halicz. Honorowy Patronat nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie oraz ogólnopolski kwartalnik „Wyklęci”. Wernisażowi prac towarzyszyło przemówienie p. Kiziaka, mieszkańca Serbów, autentycznego Żołnierza Wyklętego, któremu przysłuchiwała się Paulina Rojek.
Koordynator konkursu oraz opiekun podczas rozdania nagród w muzeum – Adriana Kruszewska.
Dnia 9 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literackim „Książka moim przyjacielem”. Konkurs polegał na napisaniu ciekawej, autorskiej bajki lub opowiadania, gdzie motywem przewodnim była książka, jako największy przyjaciel człowieka. Głównym założeniem konkursu było rozwijanie talentów literackich wśród uczniów szkół powiatu głogowskiego. Wyróżnienie, dyplom i nagrodę książkową zdobył Kacper Czyczyk, uczeń klasy VI. Ucznia do konkursu przygotowywała p. Anna Kruszewska. Zdjęcia z rozdania nagród dostępne tutaj.
Dnia 23 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbyła XVI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas V„ Matematyka może się przydać”. Organizatorem konkursu jest PCPPPiDN w Głogowie oraz Doradca Metodyczny p. Teresa Walczak.
W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy V:
1. Kacper Kachel
2. Dominik Michalczak
3. Marek Onoszko
4. Ewelina Ochej
Uczniowie rozwiązując zadania pisemnie pracowali w grupie, uczestnicząc w konkurencjach pt. : na działce, w sklepie, na wycieczce, w banku, w rozrywkach umysłowych, na zakupach oraz odpowiadali indywidualnie na krótkie pytania ze wszystkich dziedzin matematyki.
Uczniowie zajęli III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Szymoniak.
Dnia 16 marca 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „W pogoni za indeksem” organizowany pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 156 uczniów z gimnazjów powiatu głogowskiego i polkowickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 23 uczniów. Jednym z uczestników był uczeń klasy IIB – Łukasz Jasiniewicz, którego do konkursu przygotowała p. Jolanta Szymoniak.
W dniu 15 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w subregionalnym etapie konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs promujący zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym odbył się już po raz ósmy. Uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział nieprzerwanie od siedmiu lat. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie naszej szkoły startowali w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I – III naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej: Zuzanna Figas, Małgorzata Mazurkiewicz i Gabriela Pencakowska. Dziewczynki po pokonaniu sześciu stacji zdobyła łącznie 91,5 pkt, co przełożyło się na trzecie miejsce i awans do finału.
W kategorii klas IV – VI naszą placówkę reprezentowały następujące uczennice: Julia Matysik, Paula Rożek i Michaela Vašiček. Dziewczyny po pokonaniu 6 stacji uzyskały łączny wynik 97,5 pkt. i zajęły trzecie miejsce oraz wywalczyły awans do mistrzostw wojewódzkich.
W kategorii gimnazjum naszą szkołę reprezentowała Weronika Maliszewska. Weronika po przejściu 6 stacji uzyskała łączny wynik 110 pkt. Ten wynik przełożył się na drugie miejsce w konkursie i oczywiście awans do finału we Wrocławiu.
Występ uczniów naszej szkoły należy uznać za udany, ponieważ w każdej kategorii zajęli oni miejsca na podium oraz awansowały do finału, który tradycyjnie odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym roku termin rozegrania finału planuje się na 17 maja 2016r. Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom oraz życzymy powodzenia w finale.
Dnia 14 marca 2016r.w Gimnazjum nr 5 w Głogowie odbył się etap powiatowy konkursu interdyscyplinarnego „I CAN DO MATHS IN ENGLISH” . W konkursie wzięło udział 30 gimnazjalistów ze szkół powiatu głogowskiego, którzy przeszli eliminacje szkolne.
W konkursie wzięło udział trzech uczniów z klasy IIB :
- Marcel Zborowski,
- Michał Szymański,
- Tomasz Rzepa,
Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Szymoniak.
Od października 2015r. w świetlicy szkoły podstawowej realizowany jest ogólnopolski program Mega Misja. W ramach programu dzieci korzystające ze świetlicy, uczestniczą w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Szwiergiel, według scenariuszy przygotowanych przez ekspertów z Fundacji Orange.
Realizując poszczególne poziomy grywalizacji dzieci zdobywają punkty, które następnie zamieniane są na nagrody. Ponad półroczny udział w zabawie, pozwolił dzieciom wygrać dla ich świetlicy, zestaw plastyczny oraz tablet firmy Samsung.
Bieżące informacje z przebiegu programu można śledzić na stronie http://www.megamisja.pl
W ramach przygotowań do VI edycji Crossu Straceńców i również VI już Crossu Małego Straceńca od soboty 26 marca i w każdą kolejną sobotę organizujemy treningi do Wyścigu najmłodszych crossowiczów. Poniżej pełna informacja zawieszona od wczoraj w opisie wydarzenia utworzonego na Grupie Biegowej Cross Straceńców na Fejsbuku. Tam też będziemy zamieszczać kolejne informacje związane z tym wydarzeniem. Także przez fejsbukową Grupę Biegową możliwy jest alternatywny kontakt z nami, na otwartym profilu Grupy Biegowej Cross Straceńców. Wystarczy wpisać grupę w wyszukiwarce, otworzyć zakładkę wydarzenia, i kliknąć „Cross Pokolenia. Mały Straceniec wśród żywiołów.” Tam można również potwierdzić swój udział w treningach co ułatwi nam przygotowania.
Oto tekst opublikowany na Grupie Biegowej Crossu Straceńców (Facebook)
W sobotę 26 marca inaugurujemy cykl treningów Małego Straceńca. W każdą kolejną, czterokrotnie aż do ostatniej przed Crossem Straceńców, zapraszamy na Górków wszystkich małych i nieco większych Straceńców aby wspólnie przygotować się do kwietniowych zawodów. Spotykać się będziemy zawsze o godzinie szesnastej i zawsze bez względu na pogodę. Treningi spinamy klamrą i realizujemy w cyklu tematycznym pod wspólnym tytułem „Mały Straceniec wśród żywiołów”. Tytuł ten nawiązuje do jednego z logotypu promującego ideę wizerunkową naszego dotychczasowego sponsora KGHM „Polska Miedź SA”.
Każdy z czterech treningów odbędzie się pod innym kolorem oznaczającym kolejne żywioły. Zaczynamy w Wielką Sobotę 26 marca. Kolorem treningu będzie żółty symbolizujący Powietrze. Zabawy i gry nawiązywały będą do Świąt Wielkiejnocy. Trening poprowadzi Jurek Górski.
W kolejną sobotę 2 kwietnia spotkamy się na niebiesko. Kolor ten symbolizuje Wodę. Trening będzie nawiązywał do ogólnoświatowej inicjatywy „Na niebiesko dla autyzmu” która rozpoczyna obchody światowego miesiąca wiedzy na temat autyzmu. Trening poprowadzą Marta Greber, Edyta Szymankiewicz, Małgorzata Chudzińska i Ala Ostrowska-Jarzyna, nauczycielki z Zespołu Placówek Szkolno-wychowawczych.
Dziewiątego kwietnia kolorem treningu będzie zielony a więc Ziemia. Tanecznym krokiem poprowadzi go Ewelina Wnuk nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10. Będzie profesjonalna rozgrzewka przy rytmicznej muzyce, elementy tańca sportowego, na koniec nauka prawidłowego rozciągania, którym powinno kończyć się każdy trening biegowy.
Zakończymy treningi w ramach Cross Pokolenia w ostatnią sobotę przed Crossem Straceńców a więc 16 kwietnia na czerwono, który to kolor symbolizuje Ogień. To że będzie ogniście i żywiołowo gwarantują trenerzy Sara Garcia Bullido rodowita Hiszpanka ze Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży „Szansa”, Piotr Czyż z „Akademii prostych pleców” i Bartek Woszczyński nauczyciel ze Szkoły podstawowej nr 12.
Do każdego treningu utworzymy osobne wydarzenie. Obserwujcie fejsbuka!
Organizatorzy Crossu Straceńców
ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW
DO ZESPOŁU SZKÓŁ W SERBACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dyrektor Zespołu Szkół w Serbach informuje, iż obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
W związku z tym, dzieci z rocznika 2009 oraz te, którym odroczono spełnianie obowiązku szkolnego o jeden rok, objęte są obowiązkiem szkolnym. Zgłoszenia do szkoły dokonują rodzice.
Dzieci te obowiązkowo powinny być zapisane do I klasy szkoły podstawowej.
Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli wykazuje psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej i korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo nie uczęszczało do przedszkola, ale posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Dziecko, które zostało wcześniej przyjęte do szkoły podstawowej, jest zwolnione z obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.
PRZYJMOWANIE DO SZKOŁY DZIECI, KTÓRE CHCĄ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ
W KLASIE PIERWSZEJ I DRUGIEJ
DO OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SERBACH należą dzieci zamieszkałe
w Serbach.
KRYTERIA REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Kryterium podstawowe: kryterium obwodowe
Kryterium dodatkowe w przypadku posiadania wolnych miejsc ( dotyczy dzieci spoza obwodu):
a) W trakcie roku szkolnego rodzice planują zamieszkać w obwodzie szkoły – wartość 20 pkt.;
Terminarz rekrutacji do SP w Serbach:
Przyjmowanie zgłoszeń: od 10 marca do 10 kwietnia 2016 r. do godz. 15.00
Weryfikacja i zatwierdzanie zgłoszeń: do 15 kwietnia 2016r. do godz. 14.00
Udostępnienie rodzicom informacji o wynikach rekrutacji – lista uczniów przyjętych i
nieprzyjętych do szkoły oraz informacja o wolnych miejscach: 18 kwietnia 2016r.
REKRUTACJA DO GIMNAZJUM
Do klasy I gimnazjum przyjmowani są absolwenci szkoły podstawowej zamieszkali w obwodzie szkoły, natomiast uczniowie spoza rejonu są rekrutowani w oparciu o kryteria wewnętrzne i w miarę posiadania wolnych miejsc.
DO OBWODU GIMNAZJUM GMINNEGO W SERBACH należą dzieci zamieszkałe
w Serbach, Starych Serbach, Grodźcu Małym, Kluczach, Krzekotowie, Wilkowie.
Terminarz rekrutacji do Gimnazjum Gminnego w Serbach:
Przyjmowanie podań: od 1 do 24 czerwca 2016 r. do godz. 15.00
Składanie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopii zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: od 24 do 30 czerwca 2016r.
Weryfikacja i zatwierdzanie podań: 1 lipca 2016r. do godz. 14.00
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do gimnazjum:
do 2 lipca 2016r. godz. 15.00
Złożenie przez kandydatów zakwalifikowanych: oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: do 7 lipca 2016r.
KRYTERIA REKRUTACJI DO GIMNAZJUM
Kryterium podstawowe: kryterium obwodowe
Kryterium dodatkowe ( dotyczy dzieci spoza obwodu):
Poza kryteriami, do gimnazjum przyjmowani są laureaci konkursów o zasięgu co najmniej powiatowym.
Karty zgłoszeń dostępne są w sekretariacie Zespołu Szkół w Serbach.
!!! UWAGA !!!
O PRZYJĘCIU UCZNIA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM GMINNEGO W SERBACH
NIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!
23 lutego 2016 roku klasa V przygotowała przedstawienie mitologiczne pt. "U bogów na Olimpie". Było ono podsumowaniem działu z języka polskiego o bogach i bohaterach greckich. Dzieci samodzielnie przygotowały sobie kwestie o postaci, którą przedstawiały i wraz z rodzicami wykonali stroje z epoki. Pod kierunkiem Barbary Walczak i przy udziale 3 osób z klasy IV pokazały scenkę rodzajową o Demeter i Korze, czyli o powstaniu pór roku.
PLAN ZAJĘĆ W OKRESIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
SZKOŁA PODSTAWOWA
29.02 - 2.03.2016 r.
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA
KLASY I-III
PONIEDZIAŁEK ,WTOREK
KLASY IV- VI
Zajęcia wg planu
ŚRODA
Zajęcia wg planu
Wychowawcy odprowadzają uczniów do kościoła i odbierają ich po naukach.
GIMNAZJUM GMINNE
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA
Zajęcia wg planu
Wychowawcy odprowadzają uczniów do kościoła i odbierają ich po naukach.