W dniu 22 grudnia 2016r. obowiązuje następujący porządek zajęć:
a) uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mają zajęcia z wychowawcami;
b) klasy IV - VI i I-III gimnazjum zajęcia skrócone po 30 minut:
1 lekcja 8:00 - 8:30;
2 lekcja 8:35 - 9:05;
3 lekcja 9:10 - 9:40;
4 lekcja 9:45 - 10:15;
Od godz. 10:30 do godz. 11:15 apel na sali gimnastycznej. Od godz.11:30 do godz.12:00 spotkania klasowe z wychowawcami klas (dotyczy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum). O godz. 12:15 będą odwozy.
Od dnia 23 grudnia 2016r. do dnia 30 grudnia 2016r. obowiązuje zimowa przerwa świąteczna. Uczniowie do szkoły wracają w dniu 2 stycznia 2016r.
Co roku w miesiącu grudniu staramy się wspomóc poprzez organizowanie charytatywnych akcji świątecznych dzieci, które potrzebują pomocy. W tym roku dochód z akcji przeznaczony został na leczenie i rehabilitację chorej na nowotwór złośliwy Roksanki.
Impreza odbyła się 11 grudnia na Świetlicy Wiejskiej w Serbach. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu „Dziewczynka z zapałkami”.
Zorganizowano koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej w Wilkowie, Zespołu Szkół w Przedmościu oraz Zespołu Szkół w Serbach.
Młodzież sprzedawała wcześniej przygotowywane stroiki i ozdoby świąteczne oraz ekologiczną podpałkę wykonaną przez osoby niepełnosprawne. Sprzedawano również pyszne ciasta pieczone przez rodziców.
Frekwencja wśród mieszkańców jak zwykle dopisała. Zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie szczera pomoc i zaangażowanie rodziców, którym z całego serca dziękujemy.
W ramach Code Week w Zespole Szkół w Serbach odbyły się zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Robot Finch jest to mały robot zaprojektowany, aby inspirować i zachwycać uczniów zapewniając im materialnego i fizycznego reprezentacji swojego kodu.
Robot Finch posiada następujące funkcje::
Zajęcia przeprowadzone zostały przez programistę p. Krzysztofa Polasika w ramach zajęć z cyklu „Link do przyszłości”. Warsztaty z kodowania w programie Scratch 2.0 odbyły się w dniu 8 grudnia i uczestniczyło w nich ponad 30 osób.
Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania. Robota można było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło.
Przygoda z kodowaniem jednak się nie kończy. Zajęcia będą kontynuowane w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. Do udziału w nich zapraszamy dziewczynki i chłopców, szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z programowaniem i robotami, a chcieliby o nich dowiedzieć się więcej.
Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Zespół Szkół w Serbach zakwalifikowała się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdjęcia z akcji w zakładce album fotograficzny.
W dniu 14 grudnia 2016r. w Zespole Szkół w Serbach odbędzie sie zebranie z rodzicami. Zebranie rozpocznie sie o godz. 16:00 zebraniem ogólnym na sali gimnastycznej z Dyrektor M. Walczak oraz p. M. Rybką, która przedstawi założenia programu "Chrońmy nasze dzieci". Zebranie klasowe rozpocznie sie około godz. 16:30. W trakcie spotkania rodziców z wychowawcami klas omówione zostaną wyniki nauczania i oceny z zachowania za I okres. Zapraszamy wszystkich rodziców.
1 grudnia 2016 uczniowie klasy 2b gimnazjum wzięli udział w akcji czytelniczej zorganizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. To już kolejna edycja tej akcji, w której bierzemy udział.
Uczniowie wykonali pierwsze zadanie, które polegało na stworzeniu żywego obrazu do wybranego fragmentu literackiego, którym okazało się ponadczasowe dzieło W. Szekspira - „Romeo i Julia”.
Do stworzenia żywego obrazu poprosiliśmy również proboszcza naszej parafii, ks. Leszka Okpisza, który odegrał...prawie samego siebie, czyli ojca Laurentego. Pozostali uczestnicy scenki to:
Vanessa Rzewnicka – Julia, Filip Nalepiński – Romeo, Julia Klaczkowska – matka Julii oraz Milan Trajdos – Tybalt. W scence wykorzystaliśmy jeszcze stosowną odzież oraz wcześniej przygotowane rekwizyty. Niezbędny makijaż uczestnikom scenki wykonały Julita Zahorska oraz Wiktoria Klimek.
Scenerię do odtworzenia fragmentu dramatu dostarczyło nam wnętrze kościoła w Serbach, z ołtarzem w roli głównej.
Niezbędną dokumentację zdjęciową zapewnił nam Jakub Wawrzyniak z kl. 3a.
Fundacja Orange organizator akcji Bezpiecznie tu i tam ogłosił listę laureatów pierwszego konkursu „Rywalizacja na słowa”. Niestety żadnemu uczniowi naszej szkoły nie udało się znaleźć wśród nagrodzonych.
Lista zwycięzców - klasy 1-3
1. miejsce: Julia Kowalczyk, klasa 3, Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoszowie
2. miejsce: Lena Bąk, klasa 3, Szkoła Podstawowa w Skokowej
3. miejsce: Wiktor Sołtysik, klasa 2, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Trzebini
Wyróżnienie: Oliwia Święcicka, klasa 3, Zespół Szkół w Gibach
Wyróżnienie: Anna Hendzel, klasa 2, Zespół Szkół Społecznych w Lublicy
Wyróżnienie: Michał Żurek, klasa 3, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach
Wyróżnienie: Igor Mazurek, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach
Wyróżnienie: Alicja Rutkowska, klasa 2, Szkoła podstawowa im. KEN w Nielubi
Wyróżnienie: Jan Kuczaj, klasa 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni
Wyróżnienie: Kamila Blak, klasa 2, Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Stefana "Grota" Roweckiego we Wrocławiu
Lista zwycięzców - klasy 4-6
1. miejsce: Martyna Jakubek, klasa 4, Szkoła Podstawowa w Wilkowie
2. miejsce: Emilia Pawlica, klasa 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie
3. miejsce: Jakub Jankowski, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w Zabrzu
Wyróżnienie: Natalia Tomczak, klasa 4, Szkoła Podstawowa im. W.Reymonta w Krzyżanowie
Wyróżnienie: Aleksander Ciechowski, klasa 5, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi "Butterfly School" w Toruniu
Wyróżnienie: Mateusz Pabisiak, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 15 im.Polskich Olimpijczyków w Koninie
Wyróżnienie: Kornel Ruszczak, klasa 6, Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. S. Bartosika w Zegrzu Pomorskim
Wyróżnienie: Bartosz Łysiak, klasa 6, Zespół Edukacyjny w Gaworzycach - Szkoła Podstawowa w Gaworzycach
Wyróżnienie: Bartosz Czarnecki, klasa 4, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
Wyróżnienie: Laura Leśniok, klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 23 - Szkoła Radości w Sosnowcu
W listopadzie 2016 klasa 2b gimnazjum przystąpiła do programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Wychowawca klasy zrealizował dwa scenariusze zajęć o właściwym odżywianiu i istotnej roli produktów zbożowych w codziennej diecie. Dzięki nim gimnazjaliści poznawali zasady prawidłowego odżywiania, omówili założenia piramidy zdrowia, zmierzyli się z zadaniami gry szkolnej, natomiast podczas zajęć technicznych integrowali się, wspólnie odkrywając tajniki sztuki kulinarnej w praktyce. Podczas tych zajęć przygotowywali wybrane posiłki zawarte w przesłanym wcześniej scenariuszu.
12 listopada 2016 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu odbył się Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Joanna Gniewosz – Wójt Gminy Głogów.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie miłości do piosenki i pieśni patriotycznej.
Konkurs odbywał się w kilku kategoriach.
Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie oraz pierwsze miejsca w kategorii najmłodszych uczestników oraz młodzieży gimnazjalnej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek i flagi państwowej.
Gratulujemy Alanowi Czyczykowi, Weronice Chojnackiej, Pawłowi Sznajderowi oraz Wiktorii Dziechciarz!
Corocznie organizujemy kampanie zdrowotne promujące zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia, dlatego też 22 listopada 2016r. w naszej szkole zorganizowany został Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
W budynku szkoły wywieszono plakaty i hasła antynikotynowe. Wszyscy przekraczający próg szkoły przywitani zostali tego dnia wręczeniem plakietek promujących życie wolne od dymu papierosowego. Wśród rodziców i uczniów rozprowadzone zostały ulotki antynikotynowe. Zaproszono przedstawiciela Sanepidu w Głogowie p. Barbarę Szlendak do przeprowadzenia badań profilaktycznych SMOCKE – CHECK, czyli pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Dla uczniów klas I – III, IV – VI SP i I – III GIM zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Papierosom powiedz STOP!” oraz konkurs wiedzy o szkodliwości palenia papierosów.
Uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią” w wykonaniu teatru INSPIRACJA. Dla klas I – III starsi uczniowie przygotowali krótką prelekcję powiązaną z przedstawieniem o szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie mieli również możliwość degustacji zdrowej żywności w formie warzyw i owoców. Przy okazji najbliższego apelu zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów.
Gimnazjaliści z Gimnazjum Gminnego w Zespole Szkół w Serbach pod opieką nauczycielki Adriany Kruszewskiej biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.
Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji, czy spotkań z przyjaciółmi. Bardzo ważnym elementem piramidy żywieniowej oprócz warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej, są produkty zbożowe. Program „Lubella inspiruje i edukuje” pomaga gimnazjalistom zrozumieć, dlaczego mają one tak istotne znaczenie w codziennej diecie, a także pokazuje jak komponować ciekawe posiłki bazujące na produktach zbożowych.
Nie mogło w nim zabraknąć również uczniów z naszej szkoły. Gimnazjaliści pod opieką nauczycielki Adriany Kruszewskiej korzystając z kompletu scenariuszy przygotowanych przez organizatorów zdobywają kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak powinien wyglądać odpowiednio skomponowany posiłek, który dostarczy im wartościowych składników, wspierających prawidłowy rozwój.
Pomaga w tym prezentacja z piramidą żywienia, unikalna gra szkolna oraz wspólne gotowanie, które kończy cykl zajęć.
Cel akcji „Lubella inspiruje i edukuje” spotkał się z uznaniem prestiżowych instytucji. Została ona objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
7 listopada 2016r. uczniowie klasy V przygotowali kilka teatrzyków kukiełkowych, które przedstawiły we własnym gronie. Przedstawiono m. in. „Jasia i Małgosię, „Trzy świnki”, własną historię dwóch ptaków i psa rozmowę Bilba Baginsa z Gollumem i inne. Dzieci samodzielnie napisały scenariusze przedstawień i wykonały marionetki, pacynki i kukiełki. Były bardzo pomysłowe i wspaniale interpretowały treść utworów. Przedstawienia przygotowane zostały w dwu i trzyosobowych grupach. Z każdego płynął pouczający morał, wszyscy dobrze się bawili i mieli okazję popisać się swoją kreatywnością i zdolnościami autorskimi. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
17 listopada 2016 odbyła się wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie na projekt edukacyjny „Lekcja w kinie”. W wycieczce uczestniczyło 30 uczniów gimnazjum. W czasie wyjścia do MOK-u uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki Głogowa oraz wysłuchali wykładu na ich temat (Kolegiata, Zamek Książąt Głogowskich, Pomnik Ofiar Katynia, Synagoga – lapidarium, Kościół pw. Bożego Ciała, Kościół św. Mikołaja, Fosa miejska, fragmenty Murów średniowiecznych, Pawilon Goethego, Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa) oraz obejrzeli film „Życie Pi”.
17 listopada 2016 uczennice klasy 3a: Gabriela Gettner oraz Wiktoria Bar uczestniczyły w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Kotli. Dziewczęta recytowały wiersze Jerzego Lieberta - „Słowacki” oraz „Skrzydło niewidzialne”. Wiktoria Bar zdobyła wyróżnienie.
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w badaniach profilaktycznych SMOCKE – CHECK, czyli pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Badania przeprowadzane będą przez przedstawiciela Sanepidu w Głogowie 22 listopada 2016r.
w godzinach od 8.00 do 10.00 w świetlicy szkolnej.
Lista książek dla uczniów klas 1-3:
Julian Tuwim - Wiersze;
Jak Wojtek został strażakiem? Cz. Janczarski;
Pilot i ja - A. Bahdaj;
Piątka z Zakątka - K. Drzewiecka;
Anaruk, chłopiec z Grenladii - Cz. Centkiewicz;
Oto jest Kasia - M. Jaworczakowa
Detektyw Pozytywka - G. Kasdepke;
O psie, który jeździł koleją - R. Pisarski;
Pan Kuleczka - W. Widłak;
120 Przygód Koziołka Matołka - K. Makuszyński, M. Walentynowicz;
Słup soli - E. Zubrzycka;
Nasza mama czarodziejka - J. Papuzińska;
Szewczyk Dratewka - J. Porazińska;
Kukuryku na ręczniku - M. Kownacka;
Plastusiowy pamiętnik - M. Kownacka
Chatka Puchatka - A. A. Milne;
Kubuś Puchatek - A. A. Milne;
Karolcia - M. Kruger;
Pan Kuleczka Dom - W. Widłak;
Księżniczka - R. Jędrzejewska-Wróbel;
Lista książek dla klas 4-6:
Mała Księżniczka - F. H. Burnett;
Tajemniczy ogród - F. H. Burnett;
Pan Samochodzik i Templariusze - Z. Nienacki;
Szaleństwa Panny Ewy - K. Makuszyński;
Księga dżungli - R. Kipling;
Kłamczucha - M. Musierowicz;
Dynastia Miziołków - J. Olech;
Lassie wróć - E. Knight;
Alicja w Krainie Czarów - L. Carroll;
Mikołajek - Sempe i Goscinny;
Opowieści z Narnii cz. 3 - Podróż Wędrowca do Świtu - C. S. Lewis;
Opowieści z Narnii cz. 4 - Srebrne krzesło - C. S. Lewis;
Księga strachów - Z. Nienacki;
Solandia T. 1 Pamiętnik Wielickiego Skrzata - B. Kołodziej;
Magiczne drzewo - Czerwone krzesło - A. Maleszka;
Mikołajek i inne chłopaki - Sempe, Goscinny
Messi : mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem - Yvette;
Akademia Pana Kleksa - J. Brzechwa;
Chłopcy z Placu Broni - F. Molnar;
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. T. 1: Złodziej Pioruna - R. Riordan
Wzorem roku poprzedniego biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pt. "Wielka Liga Czytelników". Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej i organizowany jest na dwóch poziomach 1-3 i 4-6.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie:
Konkurs przebiega w trzech etapach:
Etap pierwszy konkursu rozpoczyna się 17 października 2016 r. i trwa do 10 marca 2017 r.
Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają zaliczenia/sprawności poprzez czytanie proponowanych przez Organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów
Uczniowie Gimnazjum Gminnego w Serbach: Natalia Sołtys, Michał Szymański i Jakub Wawrzyniak uzyskali awans do części projektowej Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Konkurs organizowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej jest ogólnopolskim konkursem przedmiotowym z Wiedzy o społeczeństwie. Laureaci Konkursu są zwolnieni z zakresu historia-WOS części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego oraz otrzymują ocenę celującą z WOS-u. Finaliści otrzymują preferencyjne punkty w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Teraz na troje wymienionych uczniów czeka do zrealizowania projekt. Gratulujemy awansu i życzymy wytrwałości i dużej ilości ciekawych pomysłów przy realizacji projektu.
WYTRESUJĄ ROBOTY W ZESPOLE SZKÓŁ W SERBACH
24 listopada 2016r. 36 uczniów weźmie udział w warsztatach z kodowania. Przygotowuje je dla nich Zespół Szkół w Serbach, która - jako jedna ze stu instytucji w Polsce - zakwalifikowała się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.
Każda osoba, która weźmie udział w warsztatach, będzie miała okazję odkryć, czym jest programowanie. I zrobi to w wyjątkowy sposób - zadaniem uczniów będzie przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym
z książek i pudełek. Trzeba będzie więc go zaprogramować, czyli napisać kod, pod którym kryją się polecenia, które robot powinien wykonać. Tak, by w rezultacie sprawnie nim sterować, omijać wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do mety.
Iwona Kolosek, specjalistka projektu „Link do przyszłości”: Programowanie to nic innego, jak komunikowanie się z maszynami w sposób, który jest dla nich zrozumiały. Dzięki temu winda - która jest przecież maszyną - wie, że wciśnięcie przycisku z cyfrą 5 oznacza, że powinna zawieźć nas na 5 piętro, wykonując przy tym określoną sekwencję działań (m.in. musi zamknąć drzwi, zatrzymać się na określonej wysokości, wydać dźwięk, a następnie otworzyć drzwi). Nieustannie otaczają nas maszyny, które ktoś wcześniej zaprogramował. Z kodowaniem spotykamy się korzystając z komputera, przeglądając strony WWW, używając smartfona, ale również korzystając z windy, pralki czy ruchomych schodów.
Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia.
Młodzi ludzie podczas warsztatów zdobędą więc kompetencje, które zaprocentują w przyszłości i być może przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. A to niezwykle ważne, ponieważ szacuje się, że do 2020 roku w Unii Europejskiej będzie brakowało nawet 825 tysięcy informatyków, zwłaszcza programistów. A w Polsce, jak wynika z danych GUS, zaledwie 4,6% młodych ludzi decyduje się na studia informatyczne. Największym powodzeniem nadal cieszą się wśród nich kierunki ekonomiczno-administracyjne, społeczne oraz pedagogiczne, które łącznie wybiera aż 46,3% kandydatów. Po nich jednak nie zawsze łatwo jest znaleźć pracę. W rezultacie, według danych Eurostat bezrobocie w Polsce wśród osób poniżej 25. roku życia jest ponad 3-krotnie wyższe niż w starszych grupach wiekowych i wynosi 15,8%.
Zespół Szkół w Serbach organizuje warsztaty dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Rywalizacja na słowa” zorganizowanym przez Fundację Orange w ramach programu „Bezpiecznie tu i tam”. Dziesięć najlepszych, wybranych przez komisję szkolną prac zostało przesłane do siedziby fundacji i teraz wezmą udział w konkursie ogólnopolskim. Lista laureatów zostanie ogłoszona do 30 listopada 2016r. Linki do prac uczniów udostępnione są na końcu artykułu.
W miesiącu listopadzie zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do udział w konkursie pt. „Rywalizacja na obrazy”. Tym razem, aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką bez użycia nowych technologii.
Tematy prac:
1. Wyobraź́ sobie, że napisałeś́/napisałaś́ książkę̨ dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę̨ - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.
2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić́ w swoim pokoju lub w swojej szkole.
Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać́ – możesz zaprezentować́ również̇ inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:
a) Chronię̨ swoje dane w sieci.
b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.
c) Dbam o wizerunek w online.
d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów;
e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.
f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
h) Mówię̨ rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.
3. Zaprojektuj podkładkę̨ pod komputerową myszkę̨ w ten sposób, aby dzieci, które będą̨ jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.
Termin dostarczenia prac do biblioteki szkolnej mija 2 grudnia 2016r. Czekamy na Twoją pracę!
Prace uczniów zgłoszone do finału konkursu pr. „Rywalizacja na słowa”:
Aleksandra_Czyczyk_klasa_III.pdf, Aleksandra_Murzynska_klasa_III.pdf, Anna_Kudyba_klasa_IV.pdf,
Bartosz_Maliszewski_klasa_III.pdf, Bastian_Przybylski_klasa_III.pdf, Gabriela_Pencakowska_klasa_III.pdf,
Jakub_Vasicek_klasa_III.pdf, Olga_Rzepa_klasa_V.pdf, Oliwia_Mrozkowiak._klasa_III.pdf, Zuzanna_Figas_klasa_III.pdf,
14 października uczeń klasy 3a gimnazjum Michał Szymański wziął udział w wojewódzkim konkursie literackim „Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka” organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Patronat Honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Michał postanowił opowiedzieć historię swojej rodziny, a właściwie wujka ze strony ojca i dziadka, który po zakończeniu II wojny światowej wrócił na ziemie polskie i osiedlił się w Serbach. Michał przeprowadził wywiad, w którym pan Bronisław Jakimowicz opowiada o emocjach i przeżyciach, które towarzyszyły jemu i jego najbliższej rodzinie w czasie II wojny światowej oraz tuż po zakończeniu wojny: o okolicznościach podjęcia decyzji co do przesiedlenia się, o wielkim znaczeniu krewnych, nawet tych dalszych, którzy w trudnej sytuacji zawsze mogą pomóc oraz o biedzie, której zaznał on i jego rodzina w pierwszych latach po przeprowadzce.