W dniu 4 września 2017r. uczniowie wspólnie z pracownikami szkoły oraz rodzicami uroczyście zainaugurowali rok szkolny 2017/2018. W trakcie apelu, dyrektor szkoły Pani Małgorzata Walczak życzyła wszystkim powodzenia na szkolnej drodze życia oraz ze szczególną uwagą powitała w murach szkoły uczniów klasy pierwszej. Natomiast Pani wójt Joanna Gniewosz poinformowała zebranych o rozpoczęciu rozbudowy szkoły. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Zdjęcia z apelu w zakładce album fotograficzny.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas I – VII szkoły podstawowej i II i III gimnazjum, odbędzie się 4 września o godz. 9:00 w sali ginastycznej. Po apelu nastąpi spotkanie uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
O godzinie 10:30 będą odwozy autobusami. Świetlica szkolna będzie czynna w tym dniu do godziny 15:00.
W dniach 5-7.06.2017r. klasa IIIB uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu była wędrówka górskim szlakiem na szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015m.n.p.m). W kolejnych dniach uczniowie zwiedzili Kopalnię Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie, gdzie grupie towarzyszył przewodnik oraz zmagali się z labiryntami skalnymi w Górach Stołowych. Klasa zakwaterowana była w Schronisku Orzeł (875m.n.p.m) w Sokolcu. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, panowała przyjazna i miła atmosfera. Uczestnicy wycieczki czuli się bardzo dobrze i byli zadowoleni, a zabawie towarzyszył nieustanny śmiech i dobry humor.
STYPENDIA NAUKOWE WÓJTA
UWAGA UCZNIOWIE
JEŚLI W OSTATNIM ROKU NAUKI UZYSKALIŚCIE BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE
MOŻECIE UBIEGAĆ SIĘ O
STYPENDIUM WÓJTA
KRYTERIA UPRAWNIAJĄCE DO ZŁOZENIA WNIOSKU:
Stypendia są udzielane uczniom za osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne i sportowe:
a) stypendia naukowe są przyznawane uczniom szkół podstawowych – klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli za ostatni rok nauki poprzedzającej złożenie wniosku średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości co najmniej 4,5 oraz zachowanie minimum bardzo dobre;
b) stypendia za osiągnięcia artystyczne, sportowe lub w działalności społecznej przyznawane są uczniom, którzy uzyskali w tych dziedzinach wyróżnienia i nagrody charakterze wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, promując jednocześnie swoją szkołę i gminę Głogów w ostatnim roku nauki oraz mają zachowanie minimum bardzo dobre;
c) stypendia za osiągnięcia dla uczniów, którzy w ostatnim roku nauki uzyskali co najmniej średnią ocen w wysokości 4,0 i osiągnęli wyróżnienia i nagrody w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz mają zachowanie minimum bardzo dobre.
Wypełnione wnioski wraz z kopią świadectwa szkolnego należy składać w Urzędzie Gminy Głogów przy ul. Słodowej 6a, pok. nr 5 do dnia 31 sierpnia 2017 r.
Wniosek: wniosek_stypendium2017.doc lub wniosek_stypendium2017.pdf
Dnia 15 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel przygotowany z okazji obchodów Dnia Ziemi. W uroczystości wzięli udział: wicedyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Justyna Pilecka, nauczyciele i uczniowie.
Celem przygotowanego apelu było kształtowanie świadomości proekologicznej młodego pokolenia, promowanie właściwej postawy racjonalnego korzystania ze środowiska i gospodarowania zasobami przyrodniczymi oraz wychowanie świadomego społeczeństwa, właściwie pojmującego dobro płynące z otaczającego nas środowiska.
Apel przygotowali uczniowie klasy II a oraz klas V i VI pod kierunkiem nauczycieli: pani Aurelii Pikulskiej oraz pani Ewy Trznadel.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Dbaj o Ziemię!”, którego myślą przewodnią było zachęcanie do zmiany stylu życia, zwrócenie uwagi widzów na problematykę zanieczyszczenia i zaśmiecania naszej planety.
Po przedstawieniu głos zabrała pani wicedyrektor Justyna Pilecka.
Kontynuacją tematyki poruszanej na apelu były wyjazdy wszystkich klas Szkoły Podstawowej do sortowni śmieci – RIPOK w Głogowie.
To była niezwykle udana impreza.
Dnia 12 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel przygotowany z okazji obchodów Dnia Matki i Dnia Ojca. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Małgorzata, zaproszeni rodzice oraz nauczyciele i uczniowie.
Apel przygotowali uczniowie klas I – III pod kierunkiem nauczycieli: pani Beaty Szwiergiel i pani Magdaleny Matysiak, pani Aurelii Pikulskiej i pani Marty Piątkowskiej oraz pani Beaty Michalewicz.
Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz przygotowany przez Szkolne Koło Taneczne uczniów klas I-III – opiekun pani Aurelia Pikulska, taniec – Polka Lubelska.
Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Walczak.
Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie wykonane prezenty i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. To była niezwykle udana uroczystość.
Dnia 22 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Serbach, odbył się uroczysty apel promujący zdrowie i zdrowy styl życia, pod hasłem „Dbaj o zdrowie!”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
- Zastępca Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, mgr inż. Magdalena Biskup-Papuga,
- przedstawiciel do spraw zdrowia pani Barbara Szlendak,
- dyrektor Zespołu Szkół w Serbach, pani Małgorzata Walczak, nauczyciele i uczniowie.
Celem przygotowanego apelu była promocja zdrowia, zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Apel przygotowali uczniowie klasy II a oraz IV-VI pod kierunkiem nauczycieli, pani Aurelii Pikulskiej oraz pani Lidii Łuki.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Dbaj o zdrowie”, którego myślą przewodnią było zachęcanie do zmiany złych nawyków na zdrowy styl życia.
Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Walczak oraz zaproszeni goście.
Na apelu zostały także wręczone nagrody za udział w konkursach wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia w kategorii klas IV-VI oraz I – III, a także w konkursach plastycznych o tematyce prozdrowotnej w kategorii klas I-III: „Piramida Zdrowia” oraz klas IV-VI.
Na zakończenie, życząc wszystkim wiele zdrowia, zaprosiliśmy uczestników apelu na zdrowy poczęstunek, na który składały się owoce i warzywa. To była niezwykle udana impreza.
W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Technikum nr 6 – „Przyrodnicza” w Głogowie odbył się VIII POWIATOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO.
W konkursie wystąpił szkolny zespół chearleederek pod nazwą Dance Wave w składzie:
Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w kategorii mini formacja.
Dnia 29 marca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się XIV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie.
W konkursie wystąpił szkolny zespół chearleederek pod nazwą Dance Wave w składzie:
Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w kategorii mini formacja.
Zajęcia z nauki pływania finansowane przez Fundację Polska Miedź S. A. odbędą się:
dla klasy 4 i 5 - 19 czerwca 2017r. od godz. 11:00 do godz. 12:30;
dla klasy 2a, 2b i 1 – 20 czerwca 2017r. od godz. 11:00 do godz. 12:30;
dla klasy 3 i 6 – 21 czerwca 2017r.od godz. 8:30 do godz. 10:00;
Wyżej wymienione terminy będą ostatnimi zajęciami. W każdym wymienionym dniu odbędzie się uroczyste zakończenie projektu połączone z wręczeniem upominków dla dzieci.
W dniu 10 maja na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się finał wojewódzkiego konkursu z zakresu bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”. W konkursie udział wzięły dwie drużyny z naszej szkoły. W kategorii klas I-III nasza drużyna w składzie: Aleksandra Czyczyk, Zuzanna Figas i Gabriela Pencakowska zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas IV-VI drużyna w składzie: Paulina Bojko, Juia Matysik i Olga Rzepa zajęła piąte miejsce. Gratulujemy :). Zdjęcia
W związku z udziałem nauczycieli w szkoleniach poświęconych nowej podstawie programowej, spotkania indywidualne zaplanowane na 7 czerwca 2017r. nie odbędą się. Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach pracy. Pozdrawiamy :)
W dniu 25 maja 2017r. w ramach projektu „5 szkół na 5” odbyła się wycieczka do Poznania, w której uczestniczyli uczniowie pierwszej, drugiej oraz trzeciej klasy gimnazjum.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele gimnazjum Małgorzata Zmysłowska, Adrianna Kruszewska oraz Joanna Rozmus.
Wyjechaliśmy o 8.00 rano spod szkoły. Drogę do Poznania umilał nam przewodnik interesującymi opowiadaniami.
Poznań zaczęliśmy zwiedzać od biblioteki Raczyńskich. Jest to klasycystyczny budynek wzniesiony w latach 1822-1828.
Następnie obeszliśmy Stare Miasto i udaliśmy się na Wzgórze Przemysława. Na wzniesieniu tym znajduje się nowo odbudowany zamek – dawna rezydencja króla Przemysła II.
Zwiedziliśmy znajdujący się obok zamku kościół franciszkański. Obiekt ten ze swoimi dwiema kopułami i pięknie wzniesionymi dwiema kopulastymi wieżyczkami zrobił na nas głębokie wrażenie. Fasada nie zdradza nic ze wspaniałego barokowego wnętrza. Jest ona z ukształtowania symbolem franciszkańskiej idei ubóstwa, która tylko wewnątrz domu Bożego, dla podkreślenia, że jest to dom Boży, stosuje przepych i bogactwo.
Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański. Pan przewodnik pokazał nam stary Ratusz, i opowiedział historię tego miejsca. Usłyszeliśmy również o fontannie Prozerpiny - jednej z czterech fontann na Starym Rynku zlokalizowanej przed Ratuszem. Największą atrakcją okazały się koziołki na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda. Obejrzeliśmy jak bodą się. Robiliśmy zdjęcia z „koziołkami” i mieliśmy kilkanaście minut na kupienie pamiątek.
Po zwiedzeniu rynku udaliśmy się do Muzeum Rogalowego. Muzeum mieści się w pięknej renesansowej kamiennicy. Odbyliśmy tam warsztaty o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz elementami gwary poznańskiej i historii Poznania. Prowadzący warsztaty byli naprawdę sympatyczni i opowiadali ciekawe historie. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie mają status chronionego oznaczenia geograficznego. Po wspólnym wypieku przy użyciu tradycyjnych narzędzi i degustowaliśmy je
oglądając multimedialną prezentację o historii i dumach Poznania. Otrzymaliśmy również certyfikaty czeladnicze.
Uczniowie bardzo spodobał się symbol miasta, więc przewodnik zaprowadził nas na Plac Kolegiacki w pobliżu głównego wejścia do Urzędu Miejskiego, czyli dawnego kolegium jezuickiego, gdzie znajduje się pomnik dwóch trykających się koziołków. Pomnik, z uwagi na łatwą dostępność z poziomu gruntu i możliwość siadania na grzbietach zwierząt, jest popularnym miejscem wykonywania fotografii pamiątkowych przez turystów.
Stamtąd udaliśmy się na parking aby autobusem dojechać nad jezioro maltańskie.
W ośrodku sportowo-rekreacyjnym odbyliśmy warsztaty na temat praw fizyki po czym korzystaliśmy z atrakcji jakie proponuje ten ośrodek. Zjechaliśmy kolejką górską Adrenaline, jeździliśmy na pontonach, graliśmy również w mini golfa.
Na koniec zjedliśmy obiad po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Serbów.
Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń z odbytej wycieczki, bogatsi w wiedzę i doświadczenia.
W dniach od 08 do 10 maja 2017 r. uczniowie klasy IIIA Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Karpacza wraz z wychowawcą i pedagogiem. Zimowa pogoda niezmiernie dopisała w wędrówce górskiej. Młodzież jechała kolejką górską, przeszła wielokilometrową trasę aż do podnóża Śnieżki, na którą nie można było się wspinać z powodu złych warunków atmosferycznych. Oblodzone szczyty stanowiły poważne zagrożenie dla życia. Temperatura powietrza wynosiła minus 5 stopni Celsjusza, a grubość powłoki śnieżnej to 5 do10 cm.
Po powrocie do ośrodka wspólne zabawy i gry umiliły czas pobytu. Młodzież wróciła zadowolona, pełna pozytywnych wrażeń, jako klasa jeszcze bardziej zintegrowana.
Gdy wróciliśmy do domów, dużym zaskoczeniem była temperatura, jaka przywitała nas w naszym środowisku, po prostu pełnia lata po doświadczeniu uroków zimy dodała energii i nastroiła optymistycznie.
Zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które w roku szkolnym
2017/2018 będą uczęszczać do kl. I Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Serbach, na zebranie organizacyjne,
które odbędzie się 20 czerwca 2017r. o godz.16.00
w świetlicy szkolnej.
Małgorzata Walczak-Dyrektor ZS w Serbach
Dnia 17 maja 2017r.w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbyła się 3 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego – „Rach-Mistrz”. W konkursie wzięło udział 19 osób reprezentujących szkoły podstawowe powiatu głogowskiego. W skład drużyny z naszej szkoły weszli uczniowie z klasy V: Oliwia Kołodziej, zajmując VI miejsce i Łukasz Drejws.
W trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, otwarte, z luką, zadania typu P – F. Zadania konkursowe wymagały od ucznia zarówno sprawności rachunkowej, jak również szybkości myślenia i spostrzegawczości.
W dniu 18 maja 2017r. o godz. 16:00 w Zespole Szkół w Serbach odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
Dnia 10 maja 2017r.w Gimnazjum nr 5 w Głogowie odbył się Finał Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego – „I CAN DO MATHS IN ENGLISH”, czyli Matematyka po angielsku. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Głogowa. W konkursie wzięli udział: Marcel Zborowski, Michał Szymański, Tomasz Rzepa – IIIA, Kacper Kachel - VI.
W dniu 11 maja 2017r. w Zespole Szkół w Serbach odbędzie się zebranie z rodzicami. Poczatek zebrania o godz. 16:00. Na zebraniu wychowawcy klas przedstawią bieżące wyniki w nauce, a także przedstawią aktualne informacje z życia klasy i szkoły. Zapraszamy wszystkicvh rodziców.